Anglijas un Brazīlijas latviešu deju kopu simtgadei veltītie sadraudzības koncerti Brazīlijā

Anglijas un Brazīlijas latviešu deju kopu simtgadei veltītie sadraudzības koncerti Brazīlijā — Latvija 100

Vieta Novodes un Ižui, Brazīlija

Anglijas un Brazīlijas latviešu deju kopu simtgadei veltītie sadraudzības koncerti Brazīlijā — Latvija 100

Datums:08.11.2017 — 21.11.2017

Vecākās trimdas deju kopas no Anglijas "Kamoliņš" un folkloras kopas "Dūdalnieki" Latvijas simtgadei veltītie koncerti Brazīlijas latviešu kopienā Novodesā un Ižui, kā arī sadraudzības pasākumi ar vecāko Brazīlijas latviešu deju kopu "Staburags". Pasākuma ietvaros notiks arī pieredzes apmaiņa un diskusijas par latviskās izglītības un kultūras vērtību uzturēšanu ārpus Latvijas.

Latviešu tautas deju kopa "Kamoliņš" dibināta 1950.gada 29.janvārī Līdsā ar mērķi kopt tautas deju tradīciju. "Kamoliņš" ir vecākā trimdas deju kopa, kura nemitīgi darbojusies visu laiku kopš 1950.gada, piedaloties daudzos sarīkojumos, dziesmu svētkos un festivālos Anglijā un ārzemēs. Zīmīgākie gadi bija 1990.g., kad dejoja pirmo reizi Latvijā kopā ar folkloras kopu "Būdeļi", 2013.gadā, kad piedalījās Dziesmu un deju svētkos Latvijā un 2014.gadā, kad kopā ar "Dūdalnieku" izceļoja Sibīriju. "Kamoliņš" ir apbalvots ar atzinības rakstiem, pulkveža Januma balvu un 2008.gadā ar Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijas atzinību par sekmīgu latviešu tautas kultūras un tradīciju kopšanu.

Ižui ir neliela pilsēta Brazīlijas dienviddaļā ar 79 tūkstošiem iedzīvotāju, kur 19.gadsimta beigās apmetās pirmās latviešu ģimenes. Patlaban tur mitinās daudzu Eiropas tautu pēcteči, kuriem pilsētā ir savi tautas nami, tostarp arī latviešu tautas nams, kurā katru svētdienu sanāk kopā “Staburaga” dejotāji ar latviskām saknēm ceturtajā paaudzē – studenti, advokāti, farmaceiti, dizaineri. Brazīlijas dejotāji ir pārliecinoši sevi parādījuši neskaitāmos Dienvidamerikas festivālos, viesmīlīgi uzņēmuši arī deju kopas no Latvijas.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu