Ar zīmolu "Latvietis" Leišmalītes ceļos

Ar zīmolu "Latvietis" Leišmalītes ceļos — Latvija 100

Vieta Zaņas pagasta bibliotēkā, Ezeres pagasta bibliotēkā, Vītiņu bibliotēkā

Ar zīmolu "Latvietis" Leišmalītes ceļos — Latvija 100

Datums:13.08.2020

Salacgrīvas biedrība "Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs" kopš pirmajām darbības dienām ir cieši saistīta ar nu jau plaši pazīstamo zīmolu "Latvietis", ko radījuši jūrnieks Raivis Struncens (EUCOW FONDS) un mākslinieks Ritums Ivanovs.

Šis zīmols sakņots jaunlatvieša Krišjāņa Valdemāra leģendārajā plāksnītē pie savas istabas durvīm Tērbatā studiju gados, nu, šķiet, kļuvis vēl populārāks par savulaik, klaidu latviešu pazīšanās zīmi "Sveiks!", ko ikviens sevi cienošs tautietis trimdā līmēja uz saviem auto un citiem aksesuāriem.

Tomēr – šis stāsts nav par uzlīmēm, bet gan par pārliecību. Kas mūsdienu jaunietim šodien ir jēdziens "Latvietis"? Kas apdraud mūsu latvietību? Varbūt ar to mēs pārāk bieži uzmācāmies cittautiešiem?

Bibliokuģa projekts "Ar zīmolu "Latvietis" Leišmalītes ceļos", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Latvijai-100" latvietību saistīs ar mūsu mūžseno jūrniecības arodu.

Tieši jūrnieki pasaules plašumos izsenis godam nesuši Latvijas vārdu. Kā to internacionālajās misijās jūrās un okeānos pierādījuši mūsu Jūras spēki – par to tikšanās reizēs stāstīs viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots. Nule kā atzīmēta Latvijas Kara flotes simtgade, un mums ir, ar ko lepoties.

Bibliokuģis 13. augustā piestās Auces un Saldus novadā.

Zaņas pagasta bibliotēkā plkst. 12.00, Ezeres pagasta bibliotēkā plkst.14.00 un Vītiņu bibliotēkā plkst.16.00, lai uzrunātu pierobežā dzīvojošos, īpaši mēģinot sasniegt jauniešu auditorijas apziņu rast ceļu uz patiesām vērtībām caur latvietības stiprināšanu, jūras romantismu un grāmatām, kas, Valdemāra vārdiem runājot, nes gara gaismu, "jo gara gaisma nāk no kuģniecības un rada kuģniecību".

Aicināts ikviens interesents. Pasākumi ir bez maksas.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu