Atvērto durvju pēcpusdiena topošās vēstures ekspozīcijas "SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS" mājvietā
23. augustā Cēsīs Pils ielas 12 nama pagalmā pirmo reizi kopš valsts neatkarības atgūšanas durvis būs plaši atvērtas ēkai, kurā padomju okupācijas gados atradās čekas īslaicīgās aizturēšanas izolators. Godinot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrība te iecerējusi līdz 2018. gada 23. augustam izveidot Latvijas okupāciju vēsturi skaidrojošu ekspozīciju, kas vēstīs par notikumiem Centrālvidzemē (kādreizējā Cēsu apriņķa teritorijā) laika posmā no 1940. līdz 1957. gadam. Gadu pirms atklāšanas biedrība un topošās ekspozīcijas veidotāji aicina ikvienu apmeklēt tās mājvietu, lai uzzinātu kā rit ekspozīcijas izveide.
No plkst. 15:00 līdz 19:00 topošās ekspozīcijas “SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS” atvērto durvju pēcpusdienā būs iespējams:
- izstaigāt topošās ekspozīcijas telpas un aplūkot autentiskas padomju represīvā režīma ieslodzīto kameras;
- klausoties ekspozīcijas kuratores stāstījumu, iepazīt topošās ekspozīcijas saturisko koncepciju un vienu no ekspozīcijas varoņiem – pretošanās kustības dalībnieku Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Liezēres draudžu mācītāju no 1944. līdz 1946. gadam Voldemāru Plāmsi;
- iesaistoties sarunā ar Latvijas okupācijas muzeja vēsturnieci un ekspozīcijas satura redaktori Inesi Dreimani, diskutēt par ekspozīcijas nozīmi okupāciju vēstures izpētes un izziņas kontekstā;
- aplūkot topošās ekspozīcijas maketu un iepazīties ar tās vizuālo koncepciju, piedaloties ekspozīcijas kuratores sarunā ar ekspozīcijas māksliniekiem Kristu un Reini Dzudzilo.
Ekspozīcijas veidotāji: kuratore Elīna Kalniņa, mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo, SIA"Dekorāciju darbnīca", arhitekts Mareks Birznieks no SIA"ARHIGRAM".
Rada un dara: Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrība
Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.