Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītie pasākumi Valmierā

Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītie pasākumi Valmierā — Latvija 100

Vieta Valmiera

Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītie pasākumi Valmierā — Latvija 100

Datums:20.08.2019 — 31.07.2019

20. - 25. augusts

Valmieras muzeja ekspresizstāde "30 gadi Baltijas ceļā"

Valmieras pils teritorija, Bruņinieku 3

Ekspresizstādē eksponēti lielformāta informatīvi stendi, uz katra attēlota kāda no Baltijas ceļa fotogrāfijām, tās sasaiste ar Valmieru un apkārtējiem novadiem, ietverot īsu informāciju par Baltijas ceļa fenomenu.

23. augusts plkst. 18:00-20:00

“Baltijas ceļam 30” – atmiņas, stāsti, ugunskurs un brīvības svinēšana

Valmieras mūzikas skola, Pilskalna 3

Piedalās: Valmieras Mūzikas skolas pārstāvji, koris “Baltie bērzi”, Veru ( Igaunija) vīru koris, atmiņās dalīsies aktieris Januss Johansons, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotājs Juris Mūrnieks u.c. Zibakcija pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas.

23. augusts plkst. 20:00

Filma “Paradīze '89” seanss, režisore Madara Dišlere

Valmieras pils teritorija, Bruņinieku 3

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas. Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju Savienības armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz Baltijas ceļu.

Līdz 31. augustam

Valmieras bibliotēka kā Reģiona galvenā bibliotēka izsludina un rīko novadpētniecības konkursu "Baltijas ceļam- 30" Burtnieku, Beverīnas, Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas un Kocēnu novadu publiskajām bibliotēkām. Viens no konkursa mērķiem ir pievērst bibliotekāru uzmanību Baltijas ceļa akcijas dalībnieku apzināšanai un intervēšanai savā pagastā, pilsētā vai vietējā kopienā. 

KONKURSA NOLIKUMS

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu