Baltijas simfoniskais festivāls - “Baltijas piramīda. Čaikovska Serenāde”

Baltijas simfoniskais festivāls - “Baltijas piramīda. Čaikovska Serenāde” — Latvija 100

Vieta Lielā ģilde (Amatu iela 6, Rīga)

Baltijas simfoniskais festivāls - “Baltijas piramīda. Čaikovska Serenāde” — Latvija 100

Datums:01.12.2017

Baltijas simfoniskais festivāls - “Baltijas piramīda. Čaikovska Serenāde” — Latvija 100

Laiks:19:00

1. decembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē programmā “Baltijas piramīda. Čaikovska Serenāde” uzstāsies “Baltijas simfoniskā festivāla” kamerorķestris, kurā apvienosies labākie stīginstrumentālisti no visiem trim festivāla rīkotājkolektīviem - Baltijas valstu galvenajiem simfoniskajiem orķestriem.

Koncertā izskanēs triju Baltijas valstu mūslaiku komponistu mūzika un Pētera Čaikovska slavenā Serenāde.

Latviju koncertā pārstāvēs mūsu klasiķa Jāņa Ivanova (1906–1983) akmenī cirstā, lakoniskā un iespaidīgā, nepelnīti reti spēlētā Poema luttuoso (“Sāpju poēma”, 1966), kas komponēta, domājot par Salaspils nometni, un kuras vadmotīvs, pēc komponista teiktā, ir Jūliusa Fučika testamenta populārais novēlējums “Cilvēki, esiet modri!”.

Igaunijas mūziku reprezentēs Arvo Perta (Pärt, 1935) leģendārais opuss Fratres (1977) – veltījums Perta ievērojamam amatbrālim Eduardam Tubinam, viens no pirmajiem igauņu ģēnija izveidotā autorstila tintinnabuli (zvaniņu) tehnikas paraugiem, plašu slavu guvis opuss, kas tiek atskaņots dažādos sastāvos un izmantots citstarp 6-daļīgā BBC versijā par Aušvicas nometni un Pola Tomasa Andersona ģeniālajā filmā There Will Be Blood.

No Lietuvas autoru darbiem izvēlēts pasaulē atzītās komponistes Ramintas Šerkšnītes (Šerkšnytė, 1975) opuss De profundis (1998), kam vadmotīvs ir 130. psalma teksts “No dzelmes saucu Tev, mans Kungs” un kur pēc fascinējoša motoriska kāpuma, saskaņā ar autores teikto, notiek it kā atgriešanās no tagadnes pagātnē. Šie skaņdarbi izskanēs LNSO diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Programmas otrajā daļā LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans būs atskaņojuma vadītājs Pētera Čaikovska Serenādē, kas iemieso krievu sudraba laikmeta smalki stīgotos ideālus un kur klausītāju jo sevišķi aizrauj slavenais valsis.

Nākamais “Baltijas simfoniskā festivāla” koncerts “Maskata vertikāle” notiks 9. decembrī Lielajā ģildē, kur komponists Arturs Maskats (1957) atzīmēs apaļo jubileju ar jaundarbu “Baltijas dziesma” solistiem, korim un orķestrim. Kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un LNSO Andra Pogas vadībā uzstāsies izcili solisti no Baltijas valstīm – lietuviešu uzlēcošā operzvaigzne, Latvijas klausītājiem labi pazīstamā un Eiropā pieprasītā Vida Miknevičute, igauņu etniskās mūzikas spilgtā pārstāve Mari Kalkuna un pasaules labākajos opernamos dziedošais Aleksandrs Antoņenko. Programmā arī Žana Sibēliusa Otrā simfonija par godu Somijas neatkarības 100. gadadienai.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās 5 EUR. Biļetes uz LNSO koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

BALTIJAS SIMFONISKĀ FESTIVĀLA PROGRAMMA

Vairāk informācijas:
Dagnija Dižbite-Svarinska, tālr. 29295837,
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu