Muzikāls notikums "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem"

Muzikāls notikums "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem" — Latvija 100

Vieta Burtnieku Kvartāls, Limbaži

Muzikāls notikums "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem" — Latvija 100

Datums:07.06.2020

Muzikāls notikums "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem" — Latvija 100

Laiks:11:30 — 15:00

7. jūnijā Limbažos norisināsies Latvijas valsts himnas simtgadei un tās autoram Baumaņu Kārlim veltīti notikumi.

No plkst. 11.30 līdz 15.00 pasākumā "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem" Burtnieku Kvartālā, Limbažos elektroniski tiks atskaņoti gan senāki, gan mūsdienās tapuši Latvijas valsts himnas aranžējumi un citi Baumaņu Kārļa skaņdarbi.

Šim notikumam atlasīti ieraksti no 20. gadsimta sākuma, kurus dažādās apdarēs ieskaņojuši dažādi izpildītāji un kori, radot to sajūtu, kāda bija mūzika pirms simts gadiem. Bez vairākām himnas "Dievs, svētī Latviju!" versijām skanēs arī "Daugavas zvejnieku dziesma" - latviešu kora dziesma ar Friča Brīvzemnieka vārdiem, kuras Baumaņu Kārļa komponētā versija pirmo reizi atskaņota 1873. gadā.  Pasākumā tiks atskaņota šīs dziesmas 20. gadsimta sākumā ierakstītā versija, kuru izpilda Pauls Sakss. Skanēs arī dziesma "Trimpula" (“Kā Daugava vaida”) - patriotiska Baumaņu Kārļa kora dziesma ar Ausekļa vārdiem, kas atskaņota Otrajos vispārīgajos latviešu dziedāšanas svētkos 1880. gadā, un citas dziesmas.

Burtnieku Kvartālā klātienē, ievērojot noteikto 2m distanci, neliels skaits klausītāju varēs baudīt mūziku uz kvartālā izvietotajiem soliem.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu