Creative Museum diskusija: Akreditācija – muzeju kvalitātes nodrošināšanas mehānisms?
28. martā, plkst. 11:00 LV100 Informācijas centrā LNB notiks domnīcas Creative Museum diskusija "Akreditācija - muzeju kvalitātes nodrošināšanas mehānisms?"
Latvijas muzeju likums nosaka, ka akreditācija ir muzeja darbības minimālās kvalitātes apliecinātājs un reizē pārbaudes mehānisms. Akreditācijas ekspertus iesaka un arī akreditācijas ekspertu grupas atzinumu apstiprina Latvijas Muzeju padome. Latvijas muzejus akreditē uz pieciem vai desmit gadiem, un tikai akreditēti muzeji var pretendēt uz valsts finansējumu.
Vai akreditācijas process kopš akreditācijas prakses uzsākšanas Latvijā ir mainījies? Kā pati akreditācija mainās, mainoties muzeju attīstības tendencēm un reaģējot uz komunikācijas un eventuālajām muzeju pārvaldības formu maiņām?
Kā un pēc kādiem kritērijiem tiek izraudzīti un apstiprināti akreditāciju eksperti? Kādi formāli kritēriji ļauj kvalificēties eksperta darbam?
Un visbeidzot, kādas izmaiņas akreditācijas sistēmā ir gaidāmas situācijā, kad notikusi visu mantojuma institūciju pārvaldības konsolidācija? Vai sistēmiski pārredzamā nākotnē tam būs kāda ietekme uz resora pārvaldību un attiecīgi publisko kvalitāti?
Atbildot uz šiem un citiem jautājumiem, diskusijas laikā centīsimies atklāt kopsakarības muzeju publiskās kvalitātes izvērtējuma aspektā.
“Akreditācija – muzeju kvalitātes nodrošināšanas mehānisms?” ir otrā 5 diskusiju sērijas “Muzeju publiskā kvalitāte” diskusija.
Piedalās:
Kultūras ministrijas Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas pārstāvis (tbc),
Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētājs Jānis Garjāns,
Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende,
Žaņa Lipkes memoriāla dibinātājs Māris Gailis,
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja direktore Ieva Pētersone (tbc).
Diskusijas moderatore: domnīcas Creative Museum vadītāja Ineta Zelča Sīmansone.
Par diskusiju sēriju "Muzeju publiskā kvalitāte"
Valsts simtgades svinību gads virknei kultūras un radošo industriju izvērtās īpaši ražīgs. Visi turpinām būt aculiecinieki Latvijas kino industrijas fenomenālajiem panākumiem! Dziesmu un deju svētku koncerti un lieluzvedumi un dažādu žanru skatuves mākslas notikumi ir pulcējuši desmitiem, pat simtiem tūkstošus apmeklētāju. Šo notikumu raisītās emocijas kļūs par atskaites punktu, domājot pat to, kāds ir bijis jubilejas gads Latvijas kultūrā.
Kas muzeju nozarē ir šie ievērības cienīgie notikumi jubilejas gadā, kurus atcerēsimies? Cik veiksmīga bijusi muzeju saziņa ar sabiedrību izstāžu un ekspozīciju darba formā – valodā, kurā runājam ar auditoriju?
Neaizmirstot par emocionālā pārdzīvojuma nozīmīgumu, šajā diskusiju ciklā runāsim par objektīviem kritērijiem un izmērāmiem rādītājiem, kuri raksturo nozares sniegumu publiskās kvalitātes izvērtējumā gada šķērsgriezumā.
Diskusiju norises vietas izvēle Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) LV100 informācijas centrā nav nejauša. Sarunas par publisko kvalitāti vislabāk raisās demokrātiski pieejamā un radošam novatorismam pretimnākošā vietā. Tieši ar šīm kvalitātēm LNB ir pieteikusi savu klātbūtni Latvijas izstāžu rīkošanas praksē.
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Rada un dara: Creative Museum
Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.