Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" pirmizrāde un prezentācija

Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" pirmizrāde un prezentācija — Latvija 100

Vieta Kinoteātris "Splendid Palace" (Elizabetes iela 61, Rīga)

Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" pirmizrāde un prezentācija — Latvija 100

Datums:25.02.2019

Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" pirmizrāde un prezentācija — Latvija 100

Laiks:19:00

25. februārī plkst. 19.00 skatītājiem būs iespēja noskatīties daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” pirmās divas sērijas uz lielā ekrāna. Gaidāma arī tikšanās ar filmas veidotājiem.

BIĻETES

Pār Eiropu ir nolaidies „Dzelzs priekškars”. Kopš slavenās Čerčila runas Fultonā ir pagājuši 3 gadi un pasaule atrodas jauna konflikta priekšnojautās. Padomju impērijas robežas ir sasniegušas Berlīni un rietumu izlūkdienestus māc bažas par Staļina plāniem radīt atomieročus. Ir 1949. gada pavasaris. 

Latvija ir okupēta, bet mežos vēl slēpjas partizāni, kuri cer uz rietumvalstu atbalstu un ar ieročiem rokā turpina cīņu par Latvijas atbrīvošanu. Tiek dibināti pirmie kolhozi un liela daļa tautas jau ir samierinājusies ar jauno kārtību, bet ir arī tādi, kuri atbalsta nacionālos partizānus. Čekas karaspēka vienības regulāri ķemmē mežus un bieži, tikai ar nodevēju palīdzību tām izdodas likvidēt pēdējās pretestības saliņas. Lai apslāpētu pretošanos pavisam, komunisti organizē izsūtīšanas. Uz Sibīriju lopu vagonos tiek aizvesti tie, uz kuru atbalstu vēl varēja cerēt pēdējie mežabrāļi. Ar viltus, iebiedēšanas un terora palīdzību komunistiskais režīms nostiprinās Latvijā.

Dzelzs priekškars ir sašķēlis latviešus. Izgājuši filtrāciju, uz darba nometnēm Anglijā pārceļas bijušie leģionāri. Anglijas mazpilsētas un ciemi kļūst par jaunās latviešu emigrācijas pagaidu dzīves un darba vietām. Šeit, vietējos krodziņos, latviešu ballītēs dzimst jūtas un arī sapņi par jauno un skaisto dzīvi ASV, Kanādā, Austrālijā. Cerību pilno atmosfēru vēl vairāk pastiprina Holivudas mūziklu valdzinošās skaņas un laimes solījumi otrpus okeānam. Kara šausmu izmocītajiem bēgļiem arvien mazāk domas kavējas pie dzimtenes, kurai ir iestājušies tumši laiki.

Tomēr ir latvieši, kuriem sāp „Zaudētā paradīze”. Londonā turpina darboties Latvijas sūtniecība. Diplomāts Kārlis Zariņš ar ministru kabineta doto ārkārtējo pilnvaru palīdzību turpina uzturēt ticību par brīvu Latviju. Ap viņu pulcējas Latvijas patrioti, kuri nevar samierināties ar zaudējumu un visiem līdzekļiem meklē iespējas atgūt zaudēto dzimteni. Kārļa Zariņa plašais paziņu loks britu valdības aprindās palīdz vairākiem latviešu virsniekiem iekārtoties darbā angļu militārās drošības dienestā. Viens no tiem ir bijušais kara lidotājs Rūdolfs Silarājs. Vācu armijas apmācība, kara pieredze un fanātiskais naids pret komunistiem, lieti noder britu armijas mērķiem briestošā konflikta apstākļos.

Rietumiem lojālās nacionālo partizānu vienības Baltijas mežos un cīnīties gribošie latviešu patrioti rietumos ir izdevīga kombinācija britu specdienestu šaha spēlei ar PSRS. Apelējot pie patriotisma jūtām un solot atbrīvot Baltiju, briti un amerikāņi uz PSRS gatavojas sūtīt vācu specvienībās trenētos latviešus, igauņus un lietuviešus pēc informācijas. Visvairāk viņus interesē, cik krievi ir tikuši tālu ar atombumbu. Ar radio solījumiem drīz nākt palīgā, tiek uzturētas vēl pēdējās partizānu vienības mežos. Tās ir vērtīgs resurss izlūku informācijas iegūšanai par ienaidnieku Baltijā.

Rūdolfs Silarājs un citi latviešu aģenti sāk meklēt atbilstošus kandidātus tautiešu vidū operācijai, kurai briti ir devuši zīmīgu nosaukumu „Džungļi”.

Daudzsēriju filma “Sarkanais mežs” (12 sērijas) balstīta patiesos notikumos, kas pēc Otrā pasaules kara norisinājās okupētās Baltijas teritorijā. Darbs tapis Latvijas Simtgades programmā. Idejas autors Normunds Pucis, scenārija autori Ivo Briedis, Matīss Gricmanis, Armands Zvirbulis, režisori Normunds Pucis, Armands Zvirbulis, operatori Uldis Jancis, Oto Ailts. Producente Arta Ģiga, Red Dot Media.

Daudzsēriju filma latviešu valodā.

Idejas autors un režisors: Normunds Pucis
Scenārija autori: Ivo Briedis, Matīs Gricmanis, Armands Zvirbulis
Lomās: Jēkabs Reinis, Agnese Cīrule, Dainis Grūbe, Jānis Vimba, Uldis Dumpis, Aurēlija Anužīte

Vecuma ierobežojums: 12+

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu