Diasporas latviešu mākslas izstāde Cēsīs: “Ar Latvijas vārdu pasaules telpā”

Diasporas latviešu mākslas izstāde Cēsīs: “Ar Latvijas vārdu pasaules telpā” — Latvija 100

Vieta “Pasaules latviešu mākslas centra” galerija, Lielā Skolas ielā 6, Cēsīs

Diasporas latviešu mākslas izstāde Cēsīs: “Ar Latvijas vārdu pasaules telpā” — Latvija 100

Datums:30.07.2017 — 31.12.2017

No 30.jūnija Cēsīs, “Pasaules latviešu mākslas centra” (PLMC) galerijā, Lielā Skolas ielā 6 apskatāma plaša diasporas latviešu mākslas izstāde “Ar Latvijas vārdu pasaules telpā”. Divās izstāžu zālēs, apkopoti vairāk nekā 20 mākslinieku darbi.

Apmeklētājiem būs iespējams iepzīties ar Jāņa Zuntaka, Augusta Annusa, Arvīda Drones, Valda Oestreicheres, Jāņa Annusa, Gerdas Rozes, Daces Birkānes, Annas Dārziņas, Vijas Spoģes-Erdmanes, Laimoņa Mieriņa, Fridriha Milta, Oskara Skušķas, Margaritas Stīpnieces, Ilgvara Šteina un citu mākslinieku daiļradi.

Kaliforniju pārstāv mūžīgais sava ceļa gājējs Voldemārs Dārznieks. Mākslinieks, bezkompromisa persona, kurš atteicās dzīvot pēc noteikumiem, mīlēja brīvību, kas izpaužas arī viņa mākslā. Izstādē būs redzamas viņa 5 eļļas gleznas un 4 tintes zīmējumi.

Izcilā Skotijas latviešu mākslinieka Zigfrida Sapieša daiļrade tiek prezentēta ar milzīgiem koka ciļņiem, kurus papildinās keramikas skulptūras.

Pirmo reizi Cēsīs tiek eksponēta daļa no Klāva Sīpoliņa fonda (Kanāda) kolekcijas.

Kā norāda PLMC izstāžu kuratore Dr.art.Lelde Kalmīte (Čikāga):

“Izstāde parāda tikai daļu no daudzšķautnainās diasporas latviešu mākslas. Jaunās kolekcijas kodolu veido vairāku tādu māsklinieku darbi, kas plašākai publikai Latvijā nav pazīstami, kā piemēram Rolands Kaņeps, kurš 1960.-70. gados pieslējās Ņujorkas avangardistiem. Viņa gleznās pretrunīgais un provokatīvais saturs šokējoši kontrastē ar pastelīgo un gandrīz salkano krāsu paleti.”

“Pasaules latviešu mākslas centrs” izveidots un darbojas Cēsīs jau ceturto gadu ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā ārpus Latvijas devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā mākslinieku paaudze.

Izstāde būs skatāma līdz 2017.gada decembrim.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu