Diskusija "Latvijas gadsimta mantojums"

Diskusija "Latvijas gadsimta mantojums" — Latvija 100

Vieta www.facebook.com/LNVMuzejs/

Diskusija "Latvijas gadsimta mantojums" — Latvija 100

Datums:20.05.2021

Diskusija "Latvijas gadsimta mantojums" — Latvija 100

Laiks:18:00

Lai paplašinātu izstādes "Latvijas gadsimts" tematiskajiem pasākumiem ierasto vēsturiski retrospektīvo skatījumu, noslēguma diskusijā iecerēts vērst skatu nākotnē, vērtējot to, kāds ir pirmā neatkarīgās Latvijas gadsimta mantojums, tā ietekme uz valsti un sabiedrību šodien. Sarunas tēmu loks aptver dažādas jomas – valsts pārvaldi un demokrātiju, ekonomiku, demogrāfiju un sabiedrības uzbūvi, kultūru un vērtības.

Sarunā ar saviem pētnieciskajiem secinājumiem un personiskajām pārdomām aicināti dalīties: jurists, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, demogrāfs Ilmārs Mežs, literatūrzinātnieks, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības ilggadējs vadītājs Valters Nollendorfs, rakstniece Inese Zandere, ekonomists un ekonomikas vēstures pētnieks Edmunds Krastiņš, kultūrpētnieks, profesors Deniss Hanovs. Sarunu vadīs žurnālists Ansis Bogustovs.

2021. gada 23. maijā noslēgsies pēdējos gados vērienīgākā muzeju kopizstāde "Latvijas gadsimts", kas kopš 2018. gada 4. maija bija skatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Atbilstoši sarežģītajai epidemioloģiskajai situācijai, izstādes noslēguma pasākumi norisinās video tiešraižu, ierakstu un sociālo tīklu publikāciju formātā. Vienlaikus muzejs cer, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām vismaz individuālie apmeklētāji vēl pagūs apmeklēt izstādi klātienē.

Izstādi "Latvijas gadsimts" un tās tematiskos pasākumus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu