Dobelē atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu

Dobelē atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu — Latvija 100

Vieta Dobeles novada domes laukumā

Dobelē atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu — Latvija 100

Datums:23.08.2019

Dobelē atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu — Latvija 100

Laiks:11:00 — 17:00

2019. gada 23. augustā, plkst. 11.00-17.00, Dobeles novada domes laukumā svinīgi atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu.

BRĪVĪBAS SIMBOLS

1989. gada 23. augustā teju divi miljoni Baltijas reģiona iedzīvotāju piedalījās miermīlīgā protestā, kurā laikā, sadodoties roku rokā, dzīvā cilvēku ķēdē, savienojās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas galvaspilsētas. Simboliskā akcijā tika atzīmēts liktenīgais, 1939. gada 23. augustā, starp nacistisko Vāciju un PSRS parakstītais Molotova-Ribentropa pakts, kā rezultātā Baltijas valstis tika okupētas uz vairāk kā četrdesmit gadiem. Akcija bija apliecinājums gatavībai cīnīties par kopīgu mērķi – Baltijas valstu suverenitātes atgūšanu. Trīsdesmit gadus pēc šī notikuma, 2019. gada 23. augustā, Latvijas iedzīvotāji vienosies ar igauņiem un lietuviešiem kopīgā kultūras pasākumu programmā, lai spēcinātu nacionālo identitāti un patriotisma apziņu.

IZZINĀT, IZPRAST UN PIEDALĪTIES

Līdzīgi kā citās Latvijas pašvaldībās, arī Dobele atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu. Pasākums, kas norisināsies novada domes laukumā, aicinās izzināt, izprast un piedalīties vēsturiskajā akcijā.

  • Plkst. 11.00-17.00 ikvienam būs iespēja atgriezties trīsdesmit gadu senā vēsturē, aplūkojot un nofotografējoties ar vēsturiskiem 20.gs 80./90. gadu eksponātiem – RAF “Latvija” mikroautobusu, radiotehniku, laikrakstiem un daudz ko citu, tādā veidā izdzīvojot akcijas dalībnieka pieredzi.

  • Interaktīvos stendos varēs aplūkot dokumentālu filmu un izzinošu prezentāciju par Baltijas ceļu.

  • Savukārt plkst. 12.00 norisināsies svinīgs atceres brīdis, kura laikā varēs ne tikai dzirdēt atmiņu stāstus no dobelniekiem, kas piedalījušies vēsturiskajā notikumā, bet arī pašiem sadoties rokās un ņemt dalību akcijā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plašāka informācija: www.kulturadobele.lv 
Pasākumu producents Rihards Gāle, 28341409; Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu