Dokumentālā filma "Miers. Robeža. Tilts"

Dokumentālā filma "Miers. Robeža. Tilts" — Latvija 100

Vieta LTV1 un Replay.lv

Dokumentālā filma "Miers. Robeža. Tilts" — Latvija 100

Datums:11.08.2020

Dokumentālā filma "Miers. Robeža. Tilts" — Latvija 100

Laiks:21:05

1920. gada 11. augustā tika noslēgts vēsturisks miera līgums starp neatkarīgo Latvijas Republiku un Padomju Krieviju. Latvijas Televīzijā tapis dokumentāls stāsts par līguma noslēgšanas procesu "Miers. Robeža. Tilts". Pirmizrādi tas piedzīvos tieši līguma noslēgšanas simtajā gadadienā – 11. augustā.

Jaunās valsts miera līgums ar Padomju Krieviju nereti vērtēts kā viens no nozīmīgākajiem notikumiem neatkarīgās Latvijas vēsturē. Ceļš uz to nebija viegls, un tieši to rekonstruēs jaunā filma. Darbs balstīts arhīvu materiālos, vēsturnieku komentāros, kā arī diplomātu un tolaik Latvijā dzīvojošo atmiņās, bet būtisku vietu filmas vizualizācijā ieņem vēsturiskās rekonstrukcijas, no kurām lielākā daļa tika filmētas Baltinavas novadā. Masu skatos un inscenējumos iesaistījās gan Baltinavas teātra aktieri, gan novada iedzīvotāji. Tur tapa ainas no pierobežas iedzīvotāju un robežsargu ikdienas. Filmas galvenais mērķis ir atspoguļot nebūt ne vieglo diplomātisko procesu līdz līguma noslēgšanai, kā arī atainot no tā tālākajai valsts attīstībai iegūto un zaudēto. Tāpat tā ilustrēs tālaika sociālpolitisko situāciju un to, kā līguma noslēgšana ietekmēja ne vien valsts, bet arī vienkāršo iedzīvotāju ikdienu.

Televīzijas pirmizrādi dokumentālā filma "Miers. Robeža. Tilts" piedzīvos 11. augustā plkst. 21.05 LTV1 un REPLAY.lv.

Filma tapusi Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, ar Kultūras ministrijas atbalstu. Filmu veidojis LTV žurnālists Jānis Lācis un režisore Aiga Gramste.

Rada un dara: Latvijas Televīzija

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu