Filmas “Īvāns” seanss Liepājas latviešu biedrības namā Baltijas ceļa 30. gadadienā

Filmas “Īvāns” seanss Liepājas latviešu biedrības namā Baltijas ceļa 30. gadadienā — Latvija 100

Vieta Liepājas latviešu biedrības nama kamerzālē

Filmas “Īvāns” seanss Liepājas latviešu biedrības namā Baltijas ceļa 30. gadadienā — Latvija 100

Datums:23.08.2019

Filmas “Īvāns” seanss Liepājas latviešu biedrības namā Baltijas ceļa 30. gadadienā — Latvija 100

Laiks:18:00

Atzīmējot 30 gadus kopš unikālās akcijas "Baltijas ceļš", kas vienoja trīs Baltijas valstu iedzīvotājus, šogad 23. augustā plkst. 18.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina atcerēties vienu no spēcīgākajiem Atmodas laika līderiem un apmeklēt režisora Andreja Verhoustinska pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Īvāns” kino seansu, kurš notiks Biedrības nama Kamerzālē.

Kopš 1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai, aprit 30 gadi. Šī akcija ir lielākā un nozīmīgākā akcija Baltijas valstu centienos pēc neatkarības atgūšanas. Godinot šo nozīmīgo gadadienu Liepājas latviešu biedrības namā tiks izrādīta pilnmetrāžas dokumentālā filma “Īvāns”, kas tapusi par vienu no šī laika atpazīstamākajām personībām – Daini Īvānu.

D. Īvāns – viens no spēcīgākajiem Latvijas Jauno laiku vēstures līderiem un personībām, kurš filmā “Īvāns” saka, ka bērnībā vēlējies kļūt par Lāčplēsi, kura mutē Rainis licis vārdus – “Nav pagātnei varas, mans ceļš ir jauns”.

Filma “Īvāns” ir stāsts par cilvēku, kurš simbolizē jaunlaiku Latvijas vēsturi, par cilvēkvalsti, kas apvieno sevī gan cerības, ideālismu, vilšanos, izvēles, kompromisus, uzvaras un zaudējumus. Un atrod sevī spēku atgriezties pie pirmsākumiem, neļaut sevi samalt laikmeta griežiem un nebūt tikai par gadījuma karakalpu dzīves noliktajā stāstā. Filma “Īvāns” tapusi gada garumā, filmēšanas grupai izbaudot D. Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās “Īvānos”. Filmā redzami unikāli kadri no vēstures arhīviem un D. Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

Dokumentālās filmas garums 80 minūtes. Scenārija autore Nora Ikstena.

Biļetes (3,00 euro) uz filmu varēs iegādāties Liepājas latviešu biedrības nama Info centrā 1 stundu pirms kino seansa.

Plašāk: biedribasnams.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu