#GaismaLatvijai

#GaismaLatvijai — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

#GaismaLatvijai — Latvija 100

Datums:03.12.2017 — 06.01.2018

Latvijas lauku un pilsētu ainavu grezno seni un ne tik seni dievnami. Tumšos rudens un ziemas vakaros baznīcu logos spīdošā gaisma atgādina par latviešu tautas gara spēku, kas vadīja ceļā uz nacionālo atmodu un savas valsts izveidi. Tā ir gaisma, kas spīdēja no Brāļu draudzes saiešanas namiem Vidzemē 18. gs. vidū, kad garīgi tika sagatavots ceļš 1. atmodai 19. gs. vidū. Tā ir gaisma, kas spīdēja Rīgas Domā, sargājot barikādes ceļā uz Latvijas neatkarības atjaunošanu. Latvijas simtgadei atnākot, Ziemssvētku laiks ar Kristus piedzimšanas gaismu atgādina par ticības, cerības un mīlestības gaismu, kas Latvijai ir tik ļoti vajadzīga šodien.

#GaismaLatvijai ir aicinājums Latvijas kristīgajām draudzēm, sagaidot Latvijas simtgadi, no Adventa laika līdz Zvaigznes dienai 2018. gada janvārī rīkot muzikālus lūgšanu vakarus - dāvāt Latvijai to vērtīgāko dāvanu, ko Latvijas ticīgie cilvēki ir snieguši laiku laikos – lūgšanu. #GaismaLatvijai ielūdz katru Latvijas cilvēku kādu no vakariem Adventa un Ziemassvētku laikā veltīt pateicībai un lūgšanai par mūsu valsti Latviju.

#GaismaLatvijai norises dievnamu saraksts būs atrodams: www.baznicunakts.lv/gaismalatvijai.

#GaismaLatvijai ir ekumeniska iniciatīva, ko atbalsta lielākās Latvijas kristīgās konfesijas.

Dziesma un lūgšana ir nesusi latviešu tautu cauri laikiem uz brīvu un neatkarīgu Latvijas valsti. Dainas un baznīcas dziesmas ir nesušas gaišumu dvēselei. “Dod, Dieviņ, līgsmu dabu, Ja nedodi mūža laba”, ikdienas darbus darot. Svētdienā ērģeļu skaņās “Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils…”, un saulei uz rietu ejot pie Latgales krucifiksiem, “Lai narymst tauta sovōs dzīsmēs, lyugt Dīva Mōti Mariju, ka sorgōtu nu vysom brīsmom, jei myusu dōrgū Tēviju.”

“Latvijas himna Dievs, svētī Latviju, Mūs' dārgo tēviju… Laid mums tur laimē diet, mūs' Latvijā” ir lūgšana. Gaisma dievnamu logos un svecēs vistumšākajā gada laikā mums simboliski atgādina par dvēseles ilgām pēc dievišķās Gaismas un Dieva svētības Latvijai. Sagaidīsim mūsu Latvijas lielo simtgades jubileju ar dziesmu un lūgšanu Latvijas dievnamos - degsim Gaismu Latvijai.

Rada un dara: Baznīcu nakts fonds

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu