Ģimenes ugunskurs 4.maijā

Ģimenes ugunskurs 4.maijā — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Ģimenes ugunskurs 4.maijā — Latvija 100

Datums:04.05.2017 — 29.07.2017

Biedrība Dabas Draugi aicina 4. maijā plkst. 16:30 pulcēties Liepājā, lai kopīgi dotos izzinošā pārgājienā gar jūru un noslēgumā pulcētos pie Ģimenes ugunskura. Mēs esam iecerējuši pulcēt 10 ģimenes ar bērniem, kā arī brīvprātīgos dabas draugus, lai pārgājiena laikā kopā ar gidu Juri Vanagu atklātu Liepājas nozīmi Latvijas valsts dibināšanas un atjaunošanas notikumos.

Pulcēšanās vieta ir Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā. Aicinām pulcēties no plkst. 16:30, lai ģimenes lokā iepazītos ar īpašo vietu, kurā 4.maija rītā Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar Liepājas jaunatni stādīs Latvijas simtgades ozolu. Tikšanās ar biedrības brīvprātīgajiem un pārgājiena sākums ir plānots plkst. 17:00 pie Latvijas simtgades ozola, Jāņa Čakstes laukumā.

Ģimenes ugunskura pārgājienu vadīs biedrības dibinātājs Arvis Ozoliņš. Pārgājienu ar stāstiem bagātinās biedrības brīvprātīgais, zemessargs Juris Vanags.

Lai pasākums izdotos, mēs aicinām talkā brīvprātīgos, zemessargus, skautus, gaidas, mazpulcēnus, jaunos vanagus un jaunsargu ģimenes.

Pulcēsimies Valsts svētkos pie kopīga ugunskura un dosim iespēju dabas draugiem uzzināt par dažādām jauniešu organizācijām, kurās iespējams iesaistīties. Pārgājiena noslēgums plānots saulrietā pie Ģimenes ugunskura Ziemeļu mola tuvumā.

Brīvprātīgajiem, kuri vēlas palīdzēt kurināt ugunskuru un vārīt karsto dziru, lūgums pieteikties biedrībā līdz 2. maijam. Ģimenes, kuras vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam obligāti pieteikt savu dalību līdz 2. maijam, rakstot Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot 29372787. Par dalību pasākuma nav jāmaksā. Biedrība uzsauc Valsts svētkos ekskursiju un ugunskuru. Lūgums katram paņemt līdzi savu mīļāko krūzīti, mēs centīsimies uz ugunskura pagatavot gardu dzērienu. Mazpulcēni, kuri var sarūpēt pašu audzētus rabarberus, tiek aicināti pieteikties biedrībā.

Pārgājiena grūtības pakāpe ir vidēja. Temps - lēns, zinātkārs. Aptuveni 8km iesim ar kājām gar jūru, pa kāpām, gar ziemeļu fortiem, cauri mežam. Informācija par to, kā labāk sagatavoties Ģimenes ugunskura pārgājienam, ko ņemt līdzi un kā ģērbties, tiks nosūtīta reģistrētiem dalībniekiem e-pastā. Pieteikties ir iespējams līdz 2.maijam rakstot Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot biedrībai pa telefonu 29372787. Vairāk informācijas variet uzzināt biedrības mājas lapā vai rakstot e-pastā.

Aicinām dabas draugus visos Latvijas novados sasaukties, iekurt ugunskuru, uzaicināt ciemos draugus un ar sirsnīgām sarunām svinēt Valsts svētkus. Atzīmējot Latvijas skautisma simtgadi, biedrība ir apņēmusies līdz augustam aicināt dabas draugus sasaukties un pulcēties pie Ģimenes ugunskura visos Latvijas novados.

Biedrības Dabas Draugi pirmais Ģimenes ugunskurs notiks 1.maijā Līgatnē, Vienkoču parkā. Otrais Ģimenes ugunskurs tiks iekurts 4. maijā Liepājā, trešais 10.jūnijā Zemgalē un ceturtais 29.jūlijā Latgalē. Priecīgu Valsts neatkarības atjaunošanas dienu visiem dabas draugiem!

 LAIKA PLĀNS 4.MAIJĀ

+ no 16:30 Pulcēšanās Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā

+ 17:00 Ģimenes ugunskura pārgājiena sākums

+ ap 20:00 Ģimenes ugunskura iekuršana, karstās dziras vārīšana, baudīšana

+ 21:00 Ģimenes ugunskura noslēgums

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE: vidēja, aptuveni 8km pārgājiens, gar jūru, pa kāpām, cauri mežam. bērnu rati ik pa laikam būs jānes. temps lēns, zinātkārs.

 

GRUPAS LIELUMS: 5-10 ģimenes

 

PAPILDUS IZMAKSAS:

+ privātā auto, autobusa vai vilciena izmaksas

+ vakariņu komplekts ēšanai brīvā dabā, var ņemt kaut komcepamu arī

+ silta tēja, kafija termosā, našķi mugursomā

 

KO ŅEMT LĪDZI:

+ katram gardēdim jāpaņem no mājām līdzi sava mīļākā krūzīte karstajai ugunskura dzirai un karote

+ ģērbšanās stils: svinīgs, zemessargus, jaunsargus aicinām tērpties formās, skautus, gaidas ar lakatiem

+ ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, drusku siltāk kā vajag. Nepieciešamības gadījumā novēlkot lieko, kad paliek pa karstu.

 

PIETEIKŠANAS:

1. raksti e-pastu uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! un piesaki ģimenes dalībnieku un gardēžu skaitu

2. saņem apstiprinājumu par brīvu vietu

3. sāc pucēties un aizrautīgi gatavoties kopā ar bērniem ;-)

Lai top!

 

Vairāk informācijas:

Dabas draugi

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu