Goda sardze „Brīvības sardzē” un karavīru godināšana Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietās

Goda sardze „Brīvības sardzē” un karavīru godināšana Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietās — Latvija 100

Vieta Pie Brīvības pieminekļa Rīgā; pie Jāņa Čakstes pieminekļa Jelgavā; Vienības laukumā Cēsīs; pie pieminekļa „Latgales kongresam 100” un Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” Rēzeknē; Jāņa Čakstes laukumā Liepājā

Goda sardze „Brīvības sardzē” un karavīru godināšana Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietās — Latvija 100

Datums:18.11.2018

Goda sardze „Brīvības sardzē” un karavīru godināšana Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietās — Latvija 100

Laiks:10:00 — 12:00

Viens no centrālajiem Latvijas Valsts proklamēšanas simtās gadadienas svinību notikumiem būs arī Aizsardzības ministrijas un Jaunsardzes un informācijas centra organizētā akcija – simboliska goda sardze „Brīvības sardzē”, kas norisināsies pie Latvijas brīvības simboliem ne tikai Rīgā, bet arī visos Latvijas reģionos – Jelgavā, Cēsīs, Liepājā un Rēzeknē, kā arī 17. novembrī Valkā, kur šoreiz goda sardzē stāvēs jaunsargi.

Akcijas mērķis ir parādīt, ka Latvijas jaunā paaudze ir gatava iesaistīties kopējās valsts nākotnes veidošanā un simboliski Latvijas valsts dzimšanas dienā stāvēt goda sardzē pie brīvības simboliem, tādejādi norādot, ka jauniešiem rūp savas valsts drošība un aizsardzība.

Paralēli tam – Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti doties uz Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietām godināt ļaudis, kuri dažādos laikos stāvējuši Latvijas valsts drošības sardzē.

Kopumā goda sardzes akcijā piedalīsies vairāk nekā 100 jaunsargu visā Latvijā. Goda sardzē stāv 2 jaunsargi (viens jaunsargu formas tērpā, otrs – šinelī). Goda sardze mainās ik pēc 10 minūtēm.

Īpaša akcija norisināsies Rīgā pie Brīvības pieminekļa, kur Nacionālo bruņoto spēku Godasardze simboliski sniegs iespēju jaunsargiem nodrošināt goda sardzi no plkst.10:00 līdz plkst. 12:00. Plkst.12:00 NBS Štāba bataljona Godasardze stāsies pie Brīvības pieminekļa, lai turpinātu pildīt savus dienesta uzdevumus.

Pasākumi reģionos tiek organizēti ciešā sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām – Jelgava, Cēsis, Liepāja, Rēzeknē un Valka.

Goda sardze „Brīvības sardze” notiks pilsētās, kurām bijusi nozīmīga loma valsts veidošanā:

  • 10:00 - 18:00 Rīgā pie Brīvības pieminekļa;
  • 11:00 - 13:00 Jelgavā pie Jāņa Čakstes pieminekļa;
  • 14:00  16:00 Vienības laukumā Cēsīs;
  • 16:00 - 18.00 pie pieminekļa „Latgales kongresam 100” un Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” Rēzeknē;
  • 10:00 - 12:00 Jāņa Čakstes laukumā Liepājā;
  • 10.00 - 12.00 pie pieminekļa Latvijas Pagaidu nacionālajai padomei Valkā (17. novembrī). 

Visās pasākumu norises vietās pasākuma scenārijs ir līdzīgs – goda sardzes akciju “Brīvības sardzē” atklās trīs dažādu paaudžu cilvēki, kas reprezentē Latvijas iedzīvotājus dažādās vecuma paaudzēs, kuriem ir kopīgo mērķis – nodrošināt Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī veidot valsts nākotni. Visās pilsētās notiks trīs paaudžu iedzīvotāju uzruna „Ko man nozīmē Latvijas 100 gadi”.

 

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu