Grāmatas "VALSTSGRIBA. Idejas un domas Latvijai 1985-2018" atvēršana

Grāmatas "VALSTSGRIBA. Idejas un domas Latvijai 1985-2018" atvēršana — Latvija 100

Vieta Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvāris 19, Rīga)

Grāmatas "VALSTSGRIBA. Idejas un domas Latvijai 1985-2018" atvēršana — Latvija 100

Datums:15.02.2019

Grāmatas "VALSTSGRIBA. Idejas un domas Latvijai 1985-2018" atvēršana — Latvija 100

Laiks:12:00 — 14:00

Grāmata “Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985-2018” ir darbs, kuru caurvij viens kopīgs motīvs – fundamentāla juridiskā, politiskā un morālā argumentācija par Latvijas valsts un latviešu nācijas pastāvēšanas tiesībām, jēgu un būtību, par pilsoņu attiecībām ar valsti un tās sekmīgu pārvaldību. Tā ceļu pie lasītājiem uzsāks 15. februārī – datumā, kurā pirms 97 gadiem tika pieņemta Latvijas Republikas Satversme. 

Grāmatā “Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985-2018” apkopota jurista un politologa, Eiropas Tiesas tiesneša Egila Levita publicistika latviešu valodā.

Izdevuma 848 lappusēs ietverta liela daļa no vairāk nekā trīsdesmit gadu laikā periodikā un citviet publicētajiem rakstiem, runām un intervijām, caur to atklājot gan Latvijas jaunāko laiku vēsturi, gan paša Egila Levita personību un devumu – plašai sabiedrībai saprotami analizējot daudzus ar Latvijas neatkarības un demokrātiskās valsts iekārtas atjaunošanu saistītos jautājumus, savu viedokli balstot zinātniski pamatotā analīzē.

Grāmata atklāj kā Levita ideālismu un pragmatismu, tā ticību Latvijas valstij un tās cilvēku spēkam.

Grāmatu klajā laidis oficiālā izdevēja Latvijas Vēstnesis Grāmatu apgāds (lv.lv/gramatas).

Krājuma idejas autore un sastādītāja Rudīte Kalpiņa. Priekšvārda autore Ph. D. (Cantab.) Ineta Ziemele, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore, Satversmes tiesas priekšsēdētāja. Māksliniece Anna Aizsilniece. Fotogrāfiju autors Kristaps Kalns. Grāmatas izdošanas projekta vadītāja Daina Ābele.

Aicināts ikviens interesents!

Atvēršanas pasākumā grāmatas iegāde par īpašu cenu. Drīzumā plašāka informācija.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu