Himnas Goda diena

Himnas Goda diena — Latvija 100

Vieta Viļķene, Limbažu novads

Himnas Goda diena — Latvija 100

Datums:19.09.2020

2020. gada 19. septembrī Viļķenē norisināsies Baumaņu Kārļa 185. dzimšanas dienai veltīts pasākums "Himnas Goda diena".

Baumaņu Kārļa mūža devums ir līdzdalība latviešu tautas nacionālās pašapziņas vairošanā, aktīva rosīšanās sava laika sabiedriskajā un kultūras dzīvē, līdzdarbība jaunlatviešu kustībā, pirmo Dziesmu svētku organizēšanā un pirmo latviešu oriģināldziesmu sacerēšanā. 

"Dievs, svētī Latviju!" par Latvijas Republikas himnu tika apstiprināta 1920. gada 7. jūnijā. 2020. gadā svinam šī notikuma simtgadi.

Baumaņu Kārļa mūža lielākā daļa saistīta ar Limbažu novadu - gan bērnības un skolas gadi un pirmā darba vieta, gan mūža nogale.

Pasākums "Himnas Goda diena" tiek organizēts reizi piecos gados par godu komponista apaļajām jubilejām. Tradīcija aizsākās 1995. gadā ar sarīkojumiem Limbažos un Viļķenē. Nu jau ceturto reizi "Himnas Goda diena" notiks Baumaņu Kārļa dzimtajā vietā - Viļķenē. Pasākumā notiek koru sadziedāšanās, koncerts baznīcā, vietējo uzņēmēju tirdziņi un izstādes, radošās darbnīcas, filmu demonstrācijas u.c.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu