Izstāde "100 grāmatas bērniem"

Izstāde "100 grāmatas bērniem" — Latvija 100

Vieta Pārventas bibliotēka (Tārgales iela 4, Ventspils)

Izstāde "100 grāmatas bērniem" — Latvija 100

Datums:15.06.2020 — 30.06.2020

Pārventas bibliotēkā apskatāma ceļojošā latviešu autoru bērnu grāmatu izstāde "100 grāmatas bērniem", kas ir Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) veltījums Latvijas valsts simtgadei.

Izstādē aplūkojamas latviešu autoru bērnu grāmatas, kas izdotas katrā no Latvijas valsts simtgades gadiem. Savas bērnības grāmatas šeit varēs redzēt vairāku paaudžu cilvēki.

Tās ir grāmatas, kas pieaugušajiem raisīs personiskas izjūtas un atmiņas par savu bērnību. Savukārt bērni līdzās pašu lasītajām grāmatām ieraudzīs tās, kas tapušas gadu desmitiem pirms viņu dzimšanas, grāmatas, ko lasījuši tēti, vectētiņi un vecvectētiņi.

Izstādē redzami gan latviešu literatūras klasiķu – Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes Annas Brigaderes u.c., gan padomju laika klasiķu – Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas u.c., gan mūsdienu autoru – Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas un citu darbi.

Grāmatu kolekcijā ir gan dāvinājumi, gan antikvariātos un no privātpersonām iegādātas grāmatas, gan izdevumi no RCB un filiālbibliotēku krājuma.

Izstādi papildina eksponēto grāmatu katalogs ar īsu aprakstu par autoriem.

Projektu finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, un tas tiek realizēts Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu apakšprogrammas 2017.- 2021. gadam ietvaros.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu