Izstāde "Ceļā uz Latvijas brīvību"

Izstāde "Ceļā uz Latvijas brīvību" — Latvija 100

Vieta Latvijas valsts simtgades informācijas centrs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā)

Izstāde "Ceļā uz Latvijas brīvību" — Latvija 100

Datums:14.05.2019 — 31.05.2019

Latvijas valsts simtgades biroja informācijas centrā apskatāma izstāde "Ceļā uz Latvijas brīvību".

Izstāde atspoguļo nelielu, bet ļoti nozīmīgu periodu Latvijas vēsturē no 1987. līdz 1991. gadam. Trešās atmodas rezultātā Latvija atjaunoja valstisko neatkarību un šis laika posms kļuva par vēsturisku pagriezienu. Viena no svarīgām Trešās atmodas laika iezīmēm bija radikālas pārmaiņas, 20. gs. Latvijas vēstures interpretāciju pārskatīšana, tādēļ izstādē sniegts ieskats Latvijas izšķirīgajos brīžos no Latvijas Republikas proklamēšanas līdz latviešu bēgļu gaitām Rietumvalstīs pēc 2. pasaules kara. Izstādē izmantotie LNVM krājuma materiāli (fotogrāfijas, dokumenti) liecina, ka atmiņas par neatkarīgās Latvijas Republikas sasniegumiem un nacionālā valstiskuma ideja tika saglabāta arī okupācijas laikā gan Padomju Latvijā, gan emigrācijā. Īpaša uzmanība izstādē veltīta Latvijas Tautas frontes vēsturei, tās izveidei, mērķu un prasību evolūcijai, darbības metodēm un organizētajiem pasākumiem.

Kopš 2008. gada Latvijas Nacionālais vēstures muzejs veido un piedāvā skolām, muzejiem un bibliotēkām ceļojošās izstādes. To formāts ir lieli informatīvi stendi, apskatāmi no abām pusēm, uz kuriem izkārtots bagātīgs ilustratīvais materiāls un tekstuālā informācija.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu