Izstāde "Himnai 100"

Izstāde "Himnai 100" — Latvija 100

Vieta Muzeju krātuvju komplekss (Pulka iela 8, Rīga)

Izstāde "Himnai 100" — Latvija 100

Datums:21.09.2020 — 04.10.2020

Šogad aprit simts gadi, kopš Baumaņu Kārļa dziesma "Dievs, svētī Latviju" sāka skanēt Latvijas valsts himnas statusā. Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāde "Himnai 100" ir veltījums šim notikumam.

Izstādē laika līnijā vēstures fakti, dokumenti, vizuālas, skaniskas un priekšmetiskas liecības mijiedarbojas ar personiskiem himnas stāstiem un sajūtām, izsekojot himnas ceļam valsts un cilvēka pieredzē.

Būtiska izstādes emocionālās koncepcijas sastāvdaļa ir personīgie himnas pieredzes stāsti, – katra īpašā pieredze, personīgais stāsts un emocijas, domājot par Latvijas himnu.

Izstādē savu himnas stāstu ir atklājuši Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, kultūras ministrs Nauris Puntulis, pretošanās kustības dalībniece Lidija Lasmane-Doroņina, rakstniece Nora Ikstena, skeletonists Martins Dukurs, diplomāte Anna Žīgure, rakstniece Jana Egle, valodniece Lalita Muižniece, aktieris Raimonds Celms, komponiste Gundega Šmite, vēsturnieks Valdis Klišāns, Hermaņa Brauna Fonda direktore Inna Davidova, diriģents Ivars Bērziņš, mūziķis Intars Busulis, diriģente Aira Birziņa, komponists Jānis Strazds,  dziedātājs Emīls Balceris un folkloras kopas "Dainotāji" vadītājs Dainis Ozoliņš.

Himnas stāstus iespējams noskatīties arī RMM mājaslapas sadaļā "Himnai 100": rmm.lv/category/himnai-100/

Izstādē eksponēti Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma priekšmeti, kuru vidū ir Baumaņa Kārļa flīģelis, pie kā tapa valsts himna, no uguns izglābtais dziesmu krājums "Līgo", ko 1874. gadā cara valdība pavēl sadedzināt, I Vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku nozīmīte, kas piederējusi Matīsam Kaudzītēm, kā arī deponējumi no Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas un Latvijas Okupācijas muzeja. Izstādē varēs noklausīties dažādās desmitgadēs un vēsturiskajos apstākļos ierakstītus himnas atskaņojumus.

Sadarbības partneri: Kultūras ministrija, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Latvijas okupācijas muzejs, Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" bibliotēka, Sporta muzejs un 1991. gada barikāžu muzejs.

RMM lasītava muzeja apmeklētājiem būs atvērta no 21. septembra. Apmeklējums ir iespējams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot 67356261 vai rakstot e-pastā Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! . Vietu skaits ir ierobežots. Darba laiks - no pirmdienas līdz ceturtdienai, plkst. 10.00 – 16.30.

RMM izstāžu zāles darba laiks - no pirmdienas līdz ceturtdienai, plkst. 10.00 – 16.30.

Kamēr top jaunā izstāžu un ekspozīcijas telpa Vecrīgā, Mārstaļu ielā 6, RMM ar apmeklētājiem satiksies jaunatvērtajā publiskajā telpā, paralēli turpinot piedāvāt ceļojošās izstādes un satikšanos digitālajā vidē.  

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu