Izstāde “Latvijas valdībai 100”

Izstāde “Latvijas valdībai 100” — Latvija 100

Vieta Ministru kabineta 1. stāva foajē (Brīvības bulvāris 36, Rīga)

Izstāde “Latvijas valdībai 100” — Latvija 100

Datums:05.09.2018 — 15.11.2018

5. septembrī Ministru prezidents Māris Kučinskis atklās izstādi Ministru kabinetā, atzīmējot Latvijas valdības izveidošanas simtgadi. Tai pašā dienā valdības sēžu zālē notiks līdz šim nebijusi diskusija starp Latvijas premjerministriem “Latvija pirmajos un nākamajos 100 gados #LV200”.

Šogad savu simtgadi atzīmē ne tikai Latvijas valsts, bet arī tās valdība. Valdības darbs un tās lēmumi visos laikos spēlējuši nozīmīgu lomu valsts veidošanā un attīstībā, tāpēc, apzinoties šo nozīmīgo notikumu, Ministru kabinetā no 5. septembra līdz 15. decembrim būs apskatāma izstāde “Latvijas valdībai 100”.

Raugoties caur visu Latvijas premjerministru prizmas, izstādē atspoguļota Latvijas valdības veidošanās vēsture, tās darbs un būtiskākie lēmumi laikā, kad valsts tika nodibināta un arī pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā.

Valsts iekšējās stabilitātes nodrošināšana, iedzīvotāju apgāde ar pārtiku, Latvijas armijas veidošana, agrārā reforma, valsts iestāžu izveide, latviešu valodas pozīciju nostiprināšana – tie ir tikai daži no valdību būtiskākajiem lēmumiem neatkarīgas Latvijas izveidošanas posmā. Savukārt mūsdienās Ministru kabinets ir lēmis gan par padomju karaspēka izvešanu no valsts, ministriju skaita samazināšanu un civildienesta izveidi, valūtu maiņu, privatizāciju, iestāšanos Eiropas Savienībā, NATO, OECD un citās organizācijās, gan par valsts atbalsta vairošanu demogrāfijas jautājumiem, tai skaitā ģimenēm ar bērniem, tautsaimniecības vides attīstību un ekonomikas izaugsmi, kā arī par pārmaiņām izglītības sistēmā, veselības aprūpē un nodokļu politikā.

Izstādi Ministru kabineta 1. stāva foajē plkst. 13.00 atklās Ministru prezidents M. Kučinskis, klātesot arī atjaunotās Latvijas premjerministriem.

Pēcāk, plkst. 14.00, valdības sēžu zālē (Zaļajā zālē) unikālā notikumā vienuviet pulcēsies Latvijas Ministru prezidenti, kuri vadīja valdību pēc neatkarības atgūšanas, lai dalītos pieredzē un sniegtu savu redzējumu, kā Latvijai attīstīties tālāk tās nākamajos simt gados.

Dalību diskusijā apstiprinājuši Ivars Godmanis, Valdis Birkavs, Māris Gailis, Andris Šķēle, Vilis Krištopans, Andris Bērziņš, Einars Repše, Indulis Emsis, Aigars Kalvītis, Laimdota Straujuma un Māris Kučinskis. Diskusijas moderators būs Mārtiņš Daugulis.

  

Papildu informācija par izstādi:
Justīne Deičmane
Komunikācijas departaments
Vadītāja vietniece
Tālrunis: 67082828, 26186068
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Papildu informācija par diskusiju:
Artis Ozoliņš
Komunikācijas departaments
Konsultants
Tālrunis: 67082912
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Avots: www.mk.gov.lv

Rada un dara: Ministru kabinets

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu