Izstāde "Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi"

Izstāde "Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi" — Latvija 100

Vieta Čehijas Nacionālais muzejs Vītkovā

Izstāde "Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi" — Latvija 100

Datums:01.09.2020 — 04.10.2020

2020. gada 1. septembrī Čehijas Nacionālajā muzejā Vītkovā svinīgi atklāta Latvijas Nacionālā arhīva izstāde "Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi".

Izstāde vēsta par Latvijas valsts tapšanu, kontekstā parādot arī Lietuvu, Igauniju, Poliju un Somiju, kuras 2017. – 2018. gadā svinēja savu valstu simtgades.

Atklāšanā Latvijas vēstniece Čehijā Gunta Pastore pauda gandarījumu, ka Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde ir atvesta uz Prāgu. Arī čehi un slovāki 1918. gadā izveidoja savu neatkarīgo valsti un svinēja tās simtgadi vienlaikus ar mums. Ir simboliski, ka izstāde ir eksponēta Čehijas Nacionālajā muzejā Vītkovā - vienā no svarīgākajām vietām, kas saistītas ar Čehoslovākijas valstiskuma veidošanos. G. Pastore atzīmēja, ka vēstures izpratnei ir svarīga nozīme mūsdienās, kad saskaramies ar centieniem sagrozīt vēsturi. Vēstures izpratne ļauj mums novērtēt mūsu draugus un sadarbības partnerus. Arī šī izstāde ir arī lielisks sadarbības piemērs, - tā tapusi Latvijas Nacionāla arhīva sadarbībā ar Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas vēstures atmiņas institūcijām un Čehijas Nacionālo muzeju. Vēstniece pateicās Čehijas Nacionālā vēstures muzeja direktoram Marekam Junekam un Latvijas Nacionālā arhīva pārstāvei Meldrai Usenko par ieguldīto darbu izstādes eksponēšanā.

Ar atklāšanas runām uzstājās arī Čehijas Nacionālā vēstures muzeja direktors M. Juneks un Latvijas Nacionālā arhīva pārstāve M. Usenko. Izstādes atklāšanā piedalījās Čehijas kultūras ministra vietnieks Dr. Vladislavs Ouroda, čehu sadarbības partneri un ārvalstu diplomāti.

Latvijas Nacionālā arhīva izstāde "Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi" Čehijas Nacionālajā muzejā Vītkovā būs apskatāma līdz šī gada 4. oktobrim.

Izstāde iepriekš eksponēta Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Bosnijā un Hercegovinā.

Izstāde Čehijā ir Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikums. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu