Jāņa Avotiņa personālizstāde "Svētki"

Jāņa Avotiņa personālizstāde "Svētki" — Latvija 100

Vieta Lietuva, Viļņa

Jāņa Avotiņa personālizstāde "Svētki" — Latvija 100

Datums:13.02.2018 — 23.03.2018

Biedrība “Latvijas kultūras projekti” sadarbībā ar laikmetīgās mākslas galeriju “Vartai” (Viļņa, Lietuva) Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanā un rīkošanā piesaka starptautiski nozīmīgā jaunās paaudzes Latvijas mākslinieka Jāņa Avotiņa izstādi “Svētki”, kura kļūs par līdz šim plašāko mākslinieka darbu skati Baltijas valstīs.

Jānis Avotiņš ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem pēdējās desmitgades Baltijas valstu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem, kura darbi ir kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā. Izstādes pamatu veidos jaunradīti darbi (gleznas, skulptūras un zīmējumi), tādējādi radot jaunas un paliekošas vērtības, kuras papildinās līdzšinējo Latvijas mākslas mantojumu.

Izstādi papildinās mākslinieka privātā arhīva materiāli, kā arī viņa daiļrades atspoguļojumam nozīmīgi darbi no publiskām un privātām kolekcijām. Jāņa Avotiņa izstāde “Svētki” kalpos kā spēcīgs vēstījums mūsu valsts bagātīgā kultūras mantojuma pēctecībai jaunākās paaudzes mākslinieku darbos un kā stiprs balsts kaimiņvalstu sadarbībai kultūras jomā.

Jānis Avotiņš (dzimis 1981. gadā, Rīgā) ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem pēdējās desmitgades Baltijas valstu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem, kura darbi ir kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā. Aktīvu līdzdalību izstādēs viņš sāka 2003. gadā līdz ar Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas absolvēšanu. Mākslinieks regulāri piedalās grupu izstādēs un kopš 2003. gada ir sarīkojis vairāk nekā trīsdesmit personālizstādes muzejos un galerijās ASV, Austrijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Šveicē, Vācijā un citās pasaules valstīs.

Sagatavojot un īstenojot pirmo plašāko Jāņa Avotiņa personālizstādi Baltijas valstīs, tiks radīta unikāla iespēja kā baltiešiem, tā arī viesiem no citām pasaules valstīm iepazīties ar talantīgā Latvijas mākslinieka ne tikai pēdējo gadu, bet galvenokārt speciāli šai izstādei radītajiem mākslas darbiem (gleznām, skulptūrām un zīmējumiem).

Tādējādi šāda kvalitatīva mākslas notikuma ietvaros ne vien tiks radītas jaunas un paliekošas kultūras vērtības, bet vienlaicīgi šis pasākums kalpos kā spēcīgs vēstījums mūsu valsts bagātīgā kultūras mantojuma pēctecībai un turpinājumam jaunākās paaudzes mākslinieku darbos, kā stiprs balsts kaimiņvalstu sadarbībai kultūras jomā un lielisks papildinājums Latvijas vLATA simtgades svinību programmai. Izstāde ir bezpeļņas pasākums, visiem izstādes apmeklētājiem tiks nodrošināta bezmaksas ieeja.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks sagatavota un īstenota mākslinieka Jāņa Avotiņa personālizstāde “Svētki” laikmetīgās mākslas galerijas “Vartai” telpās (Vilniaus g.39, Viļņa, Lietuva).

Projekta mērķa auditorija ir Baltijas valstu mākslas un dizaina skolu un augstskolu skolēni un studenti, visu paaudžu mākslas profesionāļi un interesenti, kā arī visi Viļņas iedzīvotāji un pilsētas viesi, kuri 2018. gadā apmeklēs Jāņa Avotiņa personālizstādi un iepazīsies ar mākslinieka radītajiem darbiem. Izstāde tiks organizēta 2018. gadā laikā no 13. februāra līdz 23. martam. Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 30 mākslinieka darbi, lielākā daļa no kuriem tiks radīti īpaši šim mākslas notikumam. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu