Jāņa Vecbrāļa foto izstāde "Pirmā …"

Jāņa Vecbrāļa foto izstāde "Pirmā …" — Latvija 100

Vieta Koncertzāle "Lielais dzintars" (Radio iela 8, Liepāja)

Jāņa Vecbrāļa foto izstāde "Pirmā …" — Latvija 100

Datums:07.03.2020 — 31.03.2020

No 7. marta Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva galerijā būs skatāma Liepājas Simfoniskā orķestra ilggadējā fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa foto izstāde "Pirmā …", kas veltīta novembrī pirmatskaņotajai Riharda Dubras operai "Suitu sāga".

Latvijas valsts simtgades zīmē 2019. gada nogalē Liepājā, pilsētā ar gadu simtos mērāmu operas tradīciju, un konkrēti koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris iestudēja Riharda Dubras operu "Suitu sāga" – pirmo latviešu oriģināloperu, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma. 

"Izstādē šo skaistuma manifestāciju varēs baudīt fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa tvērumā," saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

"Orķestri fotografēju jau deviņus gadus. Vienmēr tie tomēr ir koncerti, koncerti, koncerti, bet te uzreiz sprādziens – krāsas, gaismas, emocijas – kaut kas pilnīgi jauns! Bija ļoti interesanti no fotogrāfiskā viedokļa, arī tā iespēja būt klāt ģenerālmēģinājumā – tas, ka, netraucējot skatītājam, vari piekļūt pavisam tuvu. Kaut kas jauns! Man tā jau atkal ir jauna skola," emocijās dalās fotogrāfs, piebilzdams "Un man tiešām ir gandarījums, ka mana iepriekšējā izstāde "Zvaigznes dzintarā", kas koncertzālē bija apskatāma gada garumā, guva lielu atsaucību."

Pieredzējušais fotomeistars Jānis Vecbrālis Liepājas Simfonisko orķestri savās fotogrāfijās līdz šim popularizējis ne vien Latvijā, bet arī Izraēlā. Viņa fotogrāfiju kolekcija ar nosaukumu "Saskati mūziku" guvusi plašu atsaucību un Latvijā eksponēta 15 reizes, bet 2018. gadā izrādīta arī Haifā, Izraēlā. 

Izstāde "Lielā dzintara" 2. stāva galerijā bez maksas būs apskatāma darba dienās un sestdienās no pulksten 10 līdz 19 un svētdienās no pulksten 10 līdz 15.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu