Kalpaka bataljona izveidošanas simtgades atzīmēšana

Kalpaka bataljona izveidošanas simtgades atzīmēšana — Latvija 100

Vieta Pasta iela 32 (pie BJC “Junda” ēkas), Jelgava

Kalpaka bataljona izveidošanas simtgades atzīmēšana — Latvija 100

Datums:05.01.2019

Kalpaka bataljona izveidošanas simtgades atzīmēšana — Latvija 100

Laiks:12:00

5. janvārī Jelgavā, Pasta ielā 32 notiks svinīgs pasākums un piemiņas plāksnes atjaunošana, atzīmējot 100. gada dienu, kad pirmais latviešu bruņoto vienību komandieris pulkvedis Oskars Kalpaks parakstīja Pavēli Nr. 1, par sev pakļauto vienību apvienošanu 1. latviešu atsevišķajā jeb Kalpaka bataljonā.

O.Kalpaks bija latviešu pulkvedis, pirmās Latvijas karaspēka vienības komandieris. 1918. gada 31. decembrī Kārļa Ulmaņa Pagaidu valdība viņu iecēla par Landesvēra latviešu vienību komandieri.

1919. gada 3. janvāra agrā rītā O. Kalpaks kopā ar uzticīgajiem karavīriem devās uz Jelgavu, kur apmetās Pasta ielā 32, kurā 1919. gada 5. janvārī parakstīja pavēli, apvienojot sev pakļautās vienības.

1934. gada 21. novembrī, Jelgavas atbrīvošanas 15. gadadienā, klāt esot Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim un daudzām augstām amatpersonām, pie ēkas, kur tika parakstīta pavēle, atklāja piemiņas plāksni, uzsverot, ka Jelgava bija vieta, no kurienes sākās Neatkarības karš par Latviju.

Šis notikums Latvijas valsts vēsturē iezīmē Latvijas armijas izveidošanu un cīņas par valsts neatkarību. 

Svinīgais pasākums Pasta ielā 32, piedaloties Aizsardzības ministram, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, zemessardzei un jaunsardzei.

Piedalīties pasākumā aicināts ikviens interesents.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu