Dokumentālā filma "Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Ziema"

Dokumentālā filma "Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Ziema" — Latvija 100

Vieta Forum Cinemas "Kino Citadele" (13. janvāra iela 8, Rīga)

Dokumentālā filma "Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Ziema" — Latvija 100

Datums:14.01.2020

Dokumentālā filma "Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Ziema" — Latvija 100

Laiks:18:40

14. janvārī kinoteātrī Forum Cinemas "Kino Citadele" īpašā seansā tiks demonstrēta rešisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas "Katra diena simtgadē. Gadalaiki" daļa "Ziema". Pirms seansa tikšanās ar filmas radošo komandu! 

Filma "Katra diena simtgadē. Gadalaiki" sastāv no četrām daļām: "Ziema", "Pavasaris", "Vasara", "Rudens". Tā ir tapusi, iemūžinot katru aizvadīto dienu 2018. gadā. Sākot ar 1. janvāri, kad cauri salūta skaņām pasaulē ierodas pirmais simtgades bērns mazā Jete, un beidzot ar klavierspēli, kas skan pār sniegoto un saules izgaismoto Latvijas panorāmu 31. decembrī.

Operatoriem izdevies notvert skaisto, skaudro, dižo, bezjēdzīgo, komisko un absurdo. Filmā ir iemūžinātas simtiem cilvēku dzīves. Skatītāji viegli atpazīs sevi un savu personīgo stāstu. Filmas veidotāji ierauga šos unikālos kadrus, iemūžinot gan spilgtas personības un viņu sasniegumus, gan arī jauniešus, kuri aktīvi piedalās dažādos pasākumos un festivālos.

Ziema sākas ar ceļotājiem vilcienā un gaidītājiem tramvaja pieturā, līdz no ekrāna uzvirmo vīraka smarža, kad redzam Pareizticīgo Ziemassvētkus un izjūtam aukstumu, kas nepieciešams, lai darinātu Jelgavas ledus skulptūras. Un izrādās, ka dzimšanas diena vienā dienā ir gan lācenei Ilzīte, gan maestro Raimondam Paulam. Tam seko virmojoša uguns – lai ceptu maizi, lai darinātu Nameja gredzenu, lai atcerētos Barikādes. Savukārt pārtapšanas brīnums redzams arī Alvja Hermaņa izrādē "Dieviņš pillā", ar sāpēm pilns ir 16. un 25. marts, Lidijas Doroņinas-Lasmanes atmiņu mirklis, tukšie māju logi un skursteņi, kas kūp, bet kuru saimnieki vairs neatgriezīsies.

Scenārija idejas autore: Elīna Veira
Režisore un producente: Dzintra Geka
Galvenais operators: Viktors Grībermans
Operators: Aivars Lubānietis un brīvprātīgie filmētāji Latvijā
Montāžas režisore: Andra Doršs
Mūzika: Pēteris Vasks "Gadalaiki"
Pianists: Gregorijs Osokins 
Režisora asistenti: Evita Bērziņa, Pāvels Terentjevs, Kristīne Vasiļjeva
Izpildproducents: Modris Kļaviņš

Filma tapusi ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, pateicamies arī ReTV.

Biļetes: www.forumcinemas.lv

Pasākumu filmēs un fotografēs. Attēli var tikt publicēti sociālajos tīklos un citās publiskās vietnēs. Ja pret to iebilstat, lūdzam informēt pirms pasākuma.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu