Koncertuzvedums "Purpura pārdevēja"

Koncertuzvedums "Purpura pārdevēja" — Latvija 100

Vieta LTV1

Koncertuzvedums "Purpura pārdevēja" — Latvija 100

Datums:02.04.2021

Koncertuzvedums "Purpura pārdevēja" — Latvija 100

Laiks:16:35

Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā iestudējis koncertuzvedumu "Purpura pārdevēja", kas ir veltījums disidentei Lidijai Lasmanei. Iestudējums veidots kā apliecinājums cilvēka gara spēkam, ticībai un godīgumam. Tas tiks pārraidīts 2. aprīlī LTV 1. kanālā pl. 16.35.

Koncertuzveduma idejas autors, diriģents Sigvards Kļava saka: "Es iedomājos to mazo, aizrestoto lodziņu, kas tev ir viss – svaiga gaisa avots, saules gaismas avots, vienīgais punkts, caur kuru tev lūgties…"

Foto: Kaspars Balamovskis

Iestudējumam video sižetus veidojuši Roberts Rubīns un gleznotāja Kristīna Rubīne. Arī pianists Reinis Zariņš būs viens no koncertstāsta idejas paudējiem. Skaņu rakstu veidos Maijas Einfeldes, Imanta Zemzara, Pētera Vaska un Artūra Grīnupa mūzika.

Iestudējumu "Purpura pārdevēja" bija paredzēts īstenot pagājušā gada novembrī – Lidijas Lasmanes jubilejas gadā, bet pandēmijas laiks mainīja iespējas. Koncertuzvedumam ir trīs daļas: pirmā vēstīs par Lidijas Lasmanes vārdu un viņas personību, sižetā mīsies Ingas Ābeles pieraksti un Bībeles teksts; tad sekos stāsts par gulagu un cietumiem, skanēs cietuma biedrenes Irinas Ratušinskas dzeja, ko runās aktrise Guna Zariņa; noslēdzošajā daļā tiks akcentēta paļāvība uz Dievu, lūgšana, piedošana.

"Es sapņoju, ka mēs visi kā tauta varētu reiz aizdoties uz baznīcu un nožēlot savas nepareizās rīcības, kļūdas un nodevības un saņemt Piedošanu no Augšienes, lai tālāk dotos atjaunoti – pilni Dzīvības," saka Lidija Lasmane.

Koncertuzvedums "Purpura pārdevēja" norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. To organizē VSIA "Latvijas Koncerti".

 

 

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu