"Kurzemes gredzens" Cēsīs

"Kurzemes gredzens" Cēsīs — Latvija 100

Vieta Vidzemes koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12-1, Cēsis

"Kurzemes gredzens" Cēsīs — Latvija 100

Datums:25.11.2017

Koncertuzvedumu ciklā "Latvijas gredzens" tiks izstāstīti un parādīti četru Latvijas novadu - Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales - vērtības un unikalitāte, atspoguļojot savu zemi un to, kā cilvēki no senatnes kopuši savas garamantas un atgriežas pie saknēm. Stāsti tiks izstāstīti un parādīti divu gadu laikā līdz Latvijas simtgadei.

Dalībnieki: Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Liepājas Simfoniskais orķestris, etnomūziķi, folkloras kopas, solisti

Muzikālais vadītājs - Māris Sirmais, režisors, mākslinieks - Reinis Suhanovs

Režisors Reinis Suhanovs: ""Pūt, vējiņi, dzen laiviņu, aizdzen mani Kurzemē" vietā, kur tiek godinātas lībiskās tradīcijas, iesakņojusies unikāla suitu kultūrtelpa un diendienā enerģētiskais spēks caurstrāvojas no jūras krastiem un pēdām smiltīs. Kurzemes jūrmalas krastos uzspīd pēdējie Latvijas vakara saules stari un vilnis krastā izskalo dzintara gabalu - mūsu laime šajā dzintarā ieraudzīt visumu un ielikt to kabatā. Imants Ziedonis: "(..) es iedomāju ceļu, es eju kājām pa Kurzemi, pa redzētiem un  pārdzīvotiem laukiem, kamēr sāk pretī nākt ainavas pavisam neredzētas, un es nojaušu, ka eju jau ārā no nomoda un ikdienības. Dokumentālā Kurzeme. Sapņu Kurzeme. Dievzemīte.""

latvijasgredzens.lv/jaunumi/kurzemes-gredzens/

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu