"Latgales gredzens" Liepājā

"Latgales gredzens" Liepājā — Latvija 100

Vieta Koncertzāle "Lielais dzintars", Radio iela 8, Liepāja

"Latgales gredzens" Liepājā — Latvija 100

Datums:05.05.2017

Koncertuzvedumu ciklā "Latvijas gredzens" tiks izstāstīti un parādīti četru Latvijas novadu - Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales - vērtības un unikalitāte, atspoguļojot savu zemi un to, kā cilvēki no senatnes kopuši savas garamantas un atgriežas pie saknēm. Stāsti tiks izstāstīti un parādīti divu gadu laikā līdz Latvijas simtgadei.

Režisore Inese Mičule: "Tautas dziesma un Svētie Raksti, muzikanti un priesteri, dzīvās balsis un arhīvu ieraksti... latgaliešu gars, kas paslēpts cilvēkos, to pieredzē, dz''ivesziņā. Ejot gadsimtiem, Latgales unikālais kultūras mantojums joprojām uztur dzīvu vienu no tās fenomeniem - tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību un to saplūšanu vienotā mākslinieciskā veselumā. Skaņa kā sirdspuksts, kā latgaliešu vārda un dvēseles skaistums, godasajūtas un dievbijības raksts. Andrievs Jūrdžs: "Cilvēka sirds ir kā kokle ar divām stīgām, no vienas atskan prieki, no otras sāpju vaidi. Likteņa pirksti nerimst spēlēt - brīžiem kāzu dziesmas, brīžiem nemiera dziesmas.""

Piedalās:

Latvijas Radio koris

Latgales muzikantu grupa: Kristīne Kārkle (vijole, balss), Aiga Sprindža (cimbala, balss), Gunārs Igaunis (akordeons, tuba, balss), Einārs Lipskis (mandolīna, klarnete), Jurģis Lipskis (perkusijas), Aleksandrs Maijers (vargani, stabules, jaunbūvētā instrumenta - lamellafona autors), Jānis Stafeckis (kontrabass)

Priesteri:  Rinalds Stankēvičs, Juris Zarāns, Viktors Naglis, Aigars Bernāns, Rinalds Broks, Māris Laureckis, Juris Skutels

Muzikālais vadītājs - Sigvards Kļava, režisore - Inese Mičule, scenogrāfs - Rūdolfs Baltiņš, video māksliniece - Katrīna Neiburga, gaismu mākslinieks - Egils Kupčs

 

Sižets LSM.LV

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu