Latgales mākslas svētki "Krāsas karogā"

Latgales mākslas svētki "Krāsas karogā" — Latvija 100

Vieta Daugavpils novads, Višķu pagasts, Višķu estrāde

Latgales mākslas svētki "Krāsas karogā" — Latvija 100

Datums:21.05.2017

Latgales mākslas svētki "Krāsas karogā" — Latvija 100

Laiks:18:00 — 23:00

2017. gada 21. maijā Daugavpils novada Višķu pagasta estrādē notiks Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā”, kur kopējā mūzikas un mākslas pasākumā apliecinās Latgales kultūras vērtības, radošo garu un identitāti. Notiks latgaliešu mūzikas koncerts, kurā muzicēs un dziedās kori, folkloras kopas, vokālie ansambļi, kapelas, kā arī jauno mūziķu  grupas  un pazīstami solisti. Koncertā skanēs dziesmas un mūzika, kas vēstures nozīmīgos pagriezienos   iedvesmoja Latgales ļaudis  aizstāvēt savu    tēvu zemi. Svētkos tiks akcentēts  Latgales kultūras spēks ar mūsu reģionam raksturīgajām dziesmām, dejām un Latgales gleznošanas lielmeistaru  darbiem.

Latgales mākslas svētki 21. maijā Višķos- Video.

Dalībai svētkos pieteikušies 70 kolektīvi, tie sabrauks no dažādiem Latgales novadiem. Kopā ar koriem, folkloras kopām, vokālajiem ansambļiem un   orķestriem muzicēs Igauņu ģimenes ansamblis, mūziķis Artūrs Uškāns, grupas “Borowa MC”, “Dabasu durovys”, “Bez PVN”,   “Sovvaļņīks”,    “Ausmeņa records”,    “Tautumeitas”, solisti: Andris Baltacis, Dināra Rudāne, Guntra Kuzmina, Agate Jermaļonoka, Sandis Ulpe, Laura Bicāne.   Koncertā    iedalās tautas deju ansambļi,    Daugavpils Latviešu kultūras centra pūšamo instrumentu orķestris    “Daugava”    un    Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu orķestris.                                

Latgales mākslas svētku     “Krāsas karogā”    ietvaros izdota    latgaliešu dziesmu izlase “Celīs, bruoļ!”, ko  ierakstījusi  Latgolys Producentu Grupa.   

Višķu pagasta gleznainā ainava un dzīves telpa iedvesmos māksliniekus plenērā. No plkst. 17:30 pie Višķu estrādes    tiks izstādīti radošie    darbi. Šajās aktivitātēs iesaistīsies jauno mākslinieču apvienība “V.I.V.A.”, Špoģu un Naujenes Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi.   

Svētku programma:

18.00 svētbrīdis Višķu katoļu baznīcā

18.20 dalībnieku gājiens

19.00 svētku koncerts

Pasākuma rīkotāji ir Daugavpils novada dome un Višķu pagasta pārvalde, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Indras pagasta pārvalde, informatīvais atbalstītājs - tirdzniecības parks "Solo".

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

 

 

Rada un dara: Daugavpils novada dome un Višķu pagasta pārvalde

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu