Latvijas armijas un neatkarības kara simtgadei veltītie pasākumi Pinķos

Latvijas armijas un neatkarības kara simtgadei veltītie pasākumi Pinķos — Latvija 100

Vieta Piņķi, Babītes novads

Latvijas armijas un neatkarības kara simtgadei veltītie pasākumi Pinķos — Latvija 100

Datums:22.05.2019 — 23.05.2019

23. maijā plkst. 19.30 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra lielajā zālē notiks Zemessardzes kora “Stars” koncerts par godu Piņķu kaujas simtajai gadadienai. Koncerta programmā iekļautas latviešu komponistu Latvijas simtgadei veltītās dziesmas, tostarp, Raimonda Tigula, Kārļa Rūtentāla, Valta Pūces, Ulda Marhileviča, Jāņa Aišpura un citu autoru kompozīcijas un latviešu tautas dziesmu apdares. Zemessardzes kori šajā koncertā diriģēs Lāsma Pommere.

Par godu Piņķu kaujas simtajai gadadienai Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei veltīto pasākumu cikla ietvaros Babītes novads 22. maijā plkst. 18.00 aicina interesentus piedalīties arī viedā orientēšanās spēlē “Pa vēstures pēdām”, kurā dalībnieki, izmantojot viedierīces – mobilos telefonus vai planšetes – meklēs kontrolpunktus, kuros būs izvietots digitāls kods.

Aktivizējot kodu, dalībnieki saņems kādu jautājumu vai uzdevumu par Babītes novada vēsturi. Balvas dalībniekiem no Latvijas Kara muzeja un Babītes novada pašvaldības. Trim rezultatīvajākām komandām – bezmaksas ieejas kartes Rīgas Motormuzejā. Pasākuma noslēgumā – Zemessardzes virtuves baudīšana.

23. maijā plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis pie Piņķu kaujai veltītītā pieminekļa Rīgas un Jūrmalas ielas krustojumā Piņķos. Pasākuma goda viesi – Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Zemessardze un Jaunsardze.

Zemessardzes kora “Stars” galvenais uzdevums un misija ir popularizēt sabiedrībā Zemessardzi, rūpēties par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus.

Zemessardzes koris “Stars” tika dibināts 2012. gada 5. septembrī, kad diriģenta vecākā zemessarga Ārija Šķepasta uzrunāti kopā sanāca vairāk nekā 30 dziedātāju no Latvijas labākajiem amatieru un profesionālajiem koriem.

Par kora ikgadējiem pasākumiem kļuvuši Baznīcu nakts koncerti, Lāčplēša dienas koncerti Anglikāņu baznīcā, Zemessardzes patruļas, kā arī citi interesanti projekti un labdarības koncerti Latvijas baznīcās un sociālajos namos.

Koris “Stars” plaši piedalījies labdarības pasākumos, piemēram, koncertējis, atbalstot Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa fasādes restaurāciju, Lestenes baznīcas baroka interjera un Ķemeru dievnama atjaunošanu. Tāpat arī koris sniedzis prieka brīžus Ogres un Ropažu Sociālo namu iedzīvotājiem. Par goda lietu kora dziedātāji uzskata piedalīšanos Zemessardzes vienību jubilejas pasākumos, Latviešu strēlnieku, neatkarības cīnītāju, represēto piemiņas un atceres koncertos Kara muzejā un citur Latvijā.

Lieliska sadarbība korim ir izveidojusies ar Zemessardzes orķestri un bigbendu kapteiņa Anda Kareļa vadībā, ar kuriem šo gadu laikā atskaņots Djūka Elingtona Sakrālais koncerts, Mocarta Rekviēms, kopīgi veidotas programmas Zemessardzes 25 gadu jubilejas un Orķestra jubilejas pasākumiem, kā arī izveidota izklaidējoša estrādes un kino mūzikas programma.

Turpinot Zemessardzes tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Jau ziņots, ka 7. janvārī Liepājā tika atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi, kas norisināsies šogad un 2020. gadā. Pasākumi notiks hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas.

1918. gada 18. novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919. gada 11. novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919. gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6. jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919. gada 10. jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.

Atceroties šos nozīmīgos vēsturiskos notikumus, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki vēlas īpaši godināt to dienu piemiņu un atzīmēt Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, organizējot plašus pasākumus visā Latvijas teritorijā, hronoloģiski virzoties no pirmajām kaujām Kurzemē līdz Latgales atbrīvošanas kaujām.

Plašāka informācija par Latvijas Neatkarības karu un Latvijas armijas 100.gadadienu pieejama Nacionālo bruņoto spēku mājas lapā sadaļā Latvijas armijai 100.

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Meijere
Latvijas Republikas Zemessardzes štāba
Vadības grupas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 29299329
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu