LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. 1906

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. 1906 — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. 1906 — Latvija 100

Datums:13.03.2019 — 31.08.2019

Sociāldemokrātu kaujinieks Pelēkais uzsāk dēku ar dekadenti Violetu. Ir 1906. gada novembris, ko Rīgā vēlāk atceras kā vētrainas bohēmas un asiņaina terora mēnesi.

1906. gada novembris, Rīga.Sociāldemokrātu kaujinieks Pelēkais iepazīstas ar dzejnieci Violetu, kura cenšas iekarot vietu Rīgas literātu sabiedrībā. Abus pamazām saista romantiskas jūtas. Vienlaikus Pelēkais kopā ar saviem biedriem Svilpi, Oratoru, Baronu un Džentelmeni organizē pārdrošu uzbrukumu rūpnīcas kasei, lai iegūtu naudu bruņotas cīņas turpināšanai. Uzbrukums neizdodas kā plānots,un Pelēkajam ir nepieciešama Violetas palīdzība. Atšķirīgu motīvu vadīti, abi iesaistās romantiskā un nāvīgā afērā. 

Spēlfilma, 120 min, pirmizrāde: 2019. gada 13. marts

režisors un scenārija autors: Gatis Šmits
scenārija līdzautore: Inga Rozentāle
operators: Jurģis Kmins
tērpu māksliniece: Keita
komponists: Rihards Zaļupe
producenti: Gatis Šmits, Reinis Kalviņš
lomās: Inese Pudža, Mārtiņš Kalita, Kaspars Zvīgulis, Gatis Gāga, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs u.c.
studija: Tanka

GATIS ŠMITS

Studējis filozofiju Latvijas Universitātē, 1996. gadā absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas kino un teātra režisoru un aktieru kursu, iegūstot bakalaura grādu teātra režijā. Kopš 1997. gada iestudējis izrādes Dailes teātrī, Nacionālajā operā, Nacionālajā teātrī; štata režisors Jaunajā Rīgas teātrī. No 1999. gada līdz 2003. gadam studējis Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolā (Tisch School of the Arts), iegūstot maģistra grādu (MFA) kinorežijā. Strādājis ar studentiem Latvijas Kultūras akadēmijā, Kinoskolā.

Saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu kā labākais spēlfilmas režisors (2005, par īsfilmu Aģents iemīlas), bijis viens no četriem režisoriem un scenārija autoriem spēlfilmā Vogelfrei (2007), kas 2007. gada Nacionālajā filmu festivālā saņēma visvairāk nomināciju un trīs balvas. 2010. gadā pabeidzis savu pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu Seržanta Lapiņa atgriešanās.

Studija TANKA

Filmu studija Tanka dibināta 2002. gadā, tajā producētas divas pilnmetrāžas spēlfilmas – režisora Gata Šmita pārpratumu komēdija Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010) un režisora Jāņa Norda starptautiski titulētā pieaugšanas drāma Mammu, es tevi mīlu (2013). Šobrīd studijā ar valsts budžeta finansiālo atbalstu top arī dokumentālā filma Ceļš uz Akakori – gleznotāja Miķeļa Fišera un režisora Mārtiņa Grauda ceļojums uz Peru noslēpumainas pilsētas un “dzīves jēgas” meklējumos.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/1906-1 un www.facebook.com/filma1906/

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu