LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Baltu ciltis

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Baltu ciltis — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Baltu ciltis — Latvija 100

Datums:16.05.2018 — 31.12.2018

Populārzinātniska dokumentālā filma par baltu ciltīm ar vēsturiskās “realitātes” inscenējumiem un krāšņām animētām epizodēm.

Filma par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši, žemaiši un prūši, iepazīstot šī reģiona kultūras specifikā, un skatītājam sniedzot nelielu ieskatu mūsu senču dzīvē – ko viņi darīja, kā viņi dzīvoja, kam viņi ticēja un kas viņus darīja spēcīgus?

Vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, datoranimācija un zinātnisko ekspertu aizkadra komentārs ļaus ielūkoties Eiropas pēdējo pagānu dzīvē.

Dokumentālā filma, 90 min, pirmizrāde: 2018. gada 16. maijs                                                                                       

režisori: Raitis Ābele un Lauris Ābele
scenārija autors: Toms Ķencis
operatori: Mārcis Ābele, Jānis Indriks
māksliniece: Zanda Zeidaka
grima māksliniece: Aija Beata Besaraba
skaņu režisors: Verners Biters
komponists: Kaspars Bārbals
producenti: Dace Siatkovska, Kristele Pudāne, Toms Palmens
studija: Tritone Studio

LAURIS ĀBELE, RAITIS ĀBELE

Brāļi režisori, kas ieguvuši atšķirīgu izglītību, tomēr kopš 2007. gada strādā kopā filmu nozarē. Lauris pabeidzis bakalaura kursu filosofijā Latvijas Universitātē (2009) un ieguvis maģistra grādu filmu režijā Latvijas Kultūras akadēmijā (2011), Raitis Ābele maģistrantūru absolvējis Latvijas Universitātē kā klīniskais psihologs (2015), studējis kinomākslu Ņujorkas Filmu akadēmijā (2011). Kopā ar trešo brāli Mārci Ābeli (kinooperators) viņi veido filmas, mūzikas video un dažādus ar video saistītus mākslas projektus, un ir ieinteresēti laikmetīgās problēmās un mākslinieciskos izpausmes veidos, lietojot spēcīgus vizuālus izteiksmes līdzekļus.

TRITONE STUDIO

Dibināta 2009. gadā, apvienojoties vairākiem datorgrafikas un videomontāžas speciālistiem, režisoriem un kinooperatoriem; lielākā daļa no viņiem kino, video un reklāmas jomā darbojas jau vairāk nekā 15 gadus. Studija piedāvā pilna servisa kino ražošanas un pēcapstrādes pakalpojumus, studijas speciālisti radījuši datorgrafiku vairākām Latvijas filmām, veido animāciju, mūzikas video, reklāmas klipus pasūtītājiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Kazahstānā, Zviedrijā, Dānijā, Somijā un ASV. Studijā producētā brāļu Ābeļu spēles īsfilma Kastrāts Kuilis (2014) kvalificējās ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai īsfilmu kategorijā, savukārt dokumentālā filma Kurši (2015) Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps tika atzīta par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/baltu-ciltis-3

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu