LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Bille

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Bille — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Bille — Latvija 100

Datums:20.04.2018 — 31.12.2018

Filma visai ģimenei - pēc rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem. 

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt. 

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs… Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis — pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam.

Reālajai Billei — rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā.

Spēlfilma, 110 min, pirmizrāde: 2018. gada 20. aprīlis

režisore: Ināra Kolmane
scenārija autori: Arvis Kolmanis, Evita Sniedze
operators: Jurģis Kmins
māksliniece: Ieva Romanova
kostīmu māksliniece: Ieva Veita
grima māksliniece: Gunda Zvirbule
montāžas režisors: Mihails Lanskis
lomās: Rūta Kronberga (Bille), Sofija Juška (mazā Bille), Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Gundars Āboliņš, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa
producenti: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone
studija: Deviņi
sadarbībā ar: Studija 2 (Lietuva), MasterFilm, Magic Lab (Čehija)

INĀRA KOLMANE

Ināra Kolmane studējusi TV režiju Sanktpēterburgas Teātra, mūzikas un kino institūtā, vēlāk papildinājusi zināšanas starptautiskās meistarklasēs un kursos. Jau 1988. gadā, paralēli studijām, sākusi strādāt par filmu producenti jaundibinātajā Rīgas Videocentrā, kas tobrīd veido jaunas, sociālisma ekonomikai neierastas filmu ražošanas attiecības. 1991. gadā Ināra Kolmane kopā ar Rīgas Videocentra kolēģiem dibinājusi filmu studiju Deviņi, režijā debitē ar reklāmas videoklipiem un pasūtījuma filmām, saņemot balvas starptautiskos reklāmas festivālos. Veidojusi vairāk nekā desmit dokumentālās filmas, no kurām pasaulē visskaļāk izskanējušas un godalgotas Mans vīrs Andrejs Saharovs (2006, kopražojums ar Franciju) un Pretrunīgā vēsture (2010). Latvijā par vienu no 2014. gada populārākajām filmām kļuva Ināras Kolmanes dokumentālā filma Ručs un Norie, kas saņēma arī visvairāk balvu 2015. gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps.

2001. gadā Ināra Kolmane debitējusi spēlfilmu režijā ar īsfilmu Sarmītes (19 festivāli, trīs balvas), uzņēmusi arī pilnmetrāžas spēlfilmu Mona (2012, kopražojums ar Islandi). Paralēli filmu režijai iestudējusi arī vairākus uzvedumus Latvijas Radio teātrī.

Studija DEVIŅI

Dibināta 1991. gada 5. septembrī, darbu sākot ar kino un video reklāmām un klipiem, bet par savas radošās darbības pamatmērķi izvirza eksperimentāla un neatkarīga dokumentālā kino veidošanu, attīstot trīs tematiskus virzienus – vēsture, kultūra un sociālās problēmas; kopš 1999. gada studija filmē kultūrvēsturiski nozīmīgu interviju ciklu Rakstnieks tuvplānā. Studijā Deviņi tapušas vairāk nekā 20 dokumentālās filmas (arī starptautiskā sadarbībā), viena spēles īsfilma un viena pilnmetrāžas spēlfilma.

Studijā producētās filmas kopumā piedalījušās vairāk nekā 100 starptautiskos kinofestivālos, apmēram 40 Eiropas un Ziemeļamerikas TV kanāli iegādājušies studijas Deviņi filmas. Kopražojumos studija sadarbojusies ar Francijas, Vācijas, Dānijas, Islandes, ASV, Krievijas un citu valstu kompānijām.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/bille-4

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu