LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Saule brauca debesīs

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Saule brauca debesīs — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Saule brauca debesīs — Latvija 100

Datums:15.11.2018 — 28.02.2019

Vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

Saulei un Mēnesim piedzimst bērniņš, kuru sveikt ierodas ķekatnieki. Vispārējā līksmībā neviens nepamana, ka Saules meita pazūd, līdz visi attopas pie tukša šūpulīša. Lai cik stipri arī būtu gan Saules māte, gan tēvs Mēness, vieniem viņiem neizdodas bērnu ne atrast, ne mājās pārvest. Izrādās, vajadzīgs cilvēks! No ķekatniekiem palīgos piesakās Nabašnieks, kāda meitene un viņas mazais brālītis, un visi dodas pasaulē, lai atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Palīgiem dotas tikai trīs dienas – ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilns ceļojums, kura laikā ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība un izpalīdzība.

Beigas, protams, ir laimīgas! Visiem kopā tomēr izdodas pārvarēt Tumsas valdnieces Selēnas izliktos slazdus un atbrīvot Saules meitu. Pazemes pasaule nogrimst dziļā dzelmē, vienlaikus kļūstot par pamatu un saknēm Gaismas kokam, kurš paceļas debesīs, uznesot tur arī Saules meitu. Ķekatnieki atkal līksmo – pasaules kārtība ir atgriezusies!

Animācijas filma, 70 min, pirmizrāde: 2018. gada 15. novembris

režisore: Roze Stiebra
scenārija autore: Roze Stiebra
māksliniece: Ilze Vītoliņa
komponists: Juris Kaukulis
producents: Roberts Vinovskis
studija: Studija Lokomotīve

ROZE STIEBRA

Režisore, scenāriste un producente, kopā ar dzīvesbiedru Ansi Bērziņu atklājusi un izveidojusi divdimensiju animāciju Latvijā. 1960.– 1964. gadā ieguvusi leļļu teātra aktrises izglītību Ļeņingradā (tagad Sanktpēterburga, Krievijā), 1969. gadā uzņēmusi pirmo animācijas filmu aplikācijas tehnikā. 1983. gadā tapa pirmā zīmētā filma, kopumā Roze Stiebra kā režisore uzņēmusi 62 filmas – no īsām miniatūrām līdz pilnmetrāžas darbiem. Saņēmusi Latvijas Kultūras fonda balvu „par profesionālā animācijas kino izveidi Latvijā, cilvēcisko vērtību, labestības un iejūtības veidošanu bērnu apziņā”.

Studija LOKOMOTĪVE

Studija dibināta 1999. gadā, producē spēlfilmas, dokumentālās, animācijas un arī TV filmas. Studija Lokomotīve ir vienīgā studija Latvijā, kas viena gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps saņēmusi septiņas balvas par trim dažādām filmām; tāpat vienīgā studija, kuras līdzproducētās filmas vienā gadā izvirzītas ASV Kino akadēmijas Oskara balvai vienlaikus no divām valstīm – gan no Latvijas, gan Lietuvas.

Projekts Saule brauca debesīs ir studijas pirmā sadarbība ar Latvijas zīmētās animācijas pamatlicēju Rozi Stiebru, kura līdz šim ilgus gadus strādājusi pati savā animācijas studijā Dauka.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/saule-brauca-debesis-13

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu