LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru — Latvija 100

Datums:17.08.2017 — 31.12.2018

Filma visai ģimenei. Astoņus gadus vecā Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

 

Oskara vecāki datora vietā dēlam “iemaina” vectēvu – lai izsargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi - vecais Kode liek strādāt vīriešu darbus un nepērk kārotās botas. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, un visi uzzina, ka aktīvais Atmodas cīnītājs Paulis Kode “miris”… Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma Kode, kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā bērni “beigušies” un  deputāts, vecāsmātes bijušais skolnieks Modrītis,  skolu veikli pārdevis. Lai novestu savu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, un sākas Oskara piedzīvojumu virtene ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar draudzenes Olgas franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek ķildām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu, bet tūdaļ parādās likuma sargi un Kodem draud nepatikšanas, jo viņš nav izturējies ar pienācīgu cieņu pret  viltīgo tautas kalpu. Oskars ir gatavs vectēvu glābt…

Mazdēla brīvdienas vectēva mājās beidzas negaidīti – izrādās, ka dzīve bez meliem var sagādāt prieku!  

Spēlfilma, 94’, krāsaina, pirmizrāde: 2017. gada 17. augusts

režisors: Varis Brasla
scenārija autors: Alvis Lapiņš
operators Uldis Jancis
mākslinieks: Mārtiņš Milbrets
kostīmu māksliniece: Jurate Silakaktiņa
grima māksliniece: Sarmīte Balode
skaņu režisors: Anrijs Krenbergs
komponists: Emīls Zilberts
montāžas režisors: Māris Bērziņš
lomās: Markuss Jānis Eglītis (Oskars), Mārtiņš Vilsons (vectēvs), Akvelīna Līvmane (vecmāmiņa), Eva Ozola (Olga), Mārtiņš Meiers, Uldis Dumpis, Lauris Dzelzītis, Alise Polačenko, Inese Pudža, Vizma Kalme
producents: Gatis Upmalis
studija: F.O.R.M.A.

VARIS BRASLA

Režisors ar nopietnu kinoražošanas pieredzi - diplomu kā dramatiskā teātra un kino režisors ieguvis jau 1962. gadā, spēlfilmu režijā debitējis 1970. gadā. Četras Vara Braslas spēlfilmas saņēmušas Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps galveno balvu, režisors uzņēmis arī septiņsēriju dokumentālo filmu par aktieri Eduardu Pāvulu un 28 sēriju mācību seriālu televīzijā (1997-2001), iestudējis daudz izrāžu teātros. No 13 Vara Braslas režisētajām spēlfilmām trīs nodrošinājušas viņam reputāciju kā talantīgam bērnu filmu režisoram, kurš lieliski pārvalda bērnības pasaulei tik organisko nosacīto stilistiku un labdabīgas komēdijas gaisotni, turklāt ļoti prasmīgi sastrādājas ar mazajiem aktieriem.

Studija F.O.R.M.A.

Dibināta 1993. gadā ar pamatmērķi uzņemt kvalitatīvas spēlfilmas ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu auditorijai; studijā tapušas arī vairāk nekā desmit dokumentālās filmas. Studija producējusi sešas pilnmetrāžas spēlfilmas, vairākas no tām ir kopražojumi, īpaši ar Igaunijas kolēģiem; divas filmas domātas ģimenes auditorijai un to galvenie varoņi ir bērni. Iekarojot mērķauditorijas atsaucību, vairākas no studijā uzņemtajām spēlfilmām katra savā laikā kļuvušas par kases rekordistēm Latvijā.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/vectevs-kas-bistamaks-par-datoru-16

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu