Latvijas Olimpiešu Goda zāle – Zelts, Sudrabs, Bronza.

Latvijas Olimpiešu Goda zāle – Zelts, Sudrabs, Bronza. — Latvija 100

Vieta: Latvijas Sporta muzejs, Alksnāja iela 9, Rīga

Latvijas Olimpiešu Goda zāle – Zelts, Sudrabs, Bronza. — Latvija 100

Datums:16.11.2018 — 31.01.2020

Jaunā ekspozīcija Latvijas Olimpiešu goda zāle – Zelts, Sudrabs, Bronza tiks atklāta 2018. gada 16. novembrī Latvijas Sporta muzejā.

Izstādes veidošana notiek sadarbībā ar biedrību “Latvijas Olimpiskā komiteja”. Mērķis ir uzdāvināt Latvijas valsts simtgadē 628 olimpiešiem, kuri ir izcīnījuši 123 medaļas (31-zelta, 54-sudraba, 38-bronza) gan vasaras, gan ziemas, gan paralimpiskajās spēlēs šo Goda zāli, jo Latvijas olimpiešu, mūsu ievērojamāko sportistu sasniegumi vienmēr izraisījuši lielu skatītāju interesi un atzinību.

Tiks izveidota un iekārtota muzeja ekspozīcija: 1. stāvā vasaras sporta veidi, 2. stāvā ziemas sporta veidi. Plānots pasākumu cikls ar Latvijas olimpiešu piedalīšanos. Tiks izdots ekspozīciju buklets, izveidots interaktīvais stends un Olimpiešu stends, kurā plānots ievietot informatīvā stenda programmatūru, kas apkopotu informāciju par latviešu olimpiešiem, to ceļu uz sasniegumiem, kā arī intervijas un fotogrāfijas.

Nepieciešamību realizēt projektu veicināja sabiedrības pieprasījums – skolu un studējošā jaunatne, tūristi un ārvalstu viesi, Latvijas olimpieši, sporta vecmeistari, sporta darbinieki, treneri u.c. Lai daudzinātu sporta talantus, izcilību, uzņēmību un sasniegumus, kas radījuši paliekošas vēstures simbolus, kā arī veicināt zināšanu apguvi un rosināt sabiedrības izpratni par olimpiskās kustības vērtībām, iesaistot Latvijas olimpiešus muzeja norisēs, piesaistot sabiedrības plašu auditoriju.