Latvijas otrās dzimšanas dienas svinības, NBS militārā parāde

Latvijas otrās dzimšanas dienas svinības, NBS militārā parāde — Latvija 100

Vieta Jēkabpils

Latvijas otrās dzimšanas dienas svinības, NBS militārā parāde — Latvija 100

Datums:04.05.2019

Šī gada 4.maijā, valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, Jēkabpilī notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārā parāde. Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, kādā no Latvijas pilsētām vai novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. 2019. gadā šī parāde notiks Jēkabpilī. Papildus pievienoto vērtību parādes norisei Jēkabpilī piešķirs fakts, ka šajā gadā Latvijas armija atzīmēs savu 100. gadadienu.

Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis uzsver: “Jēkabpils pilsētai tik vērienīga pasākuma uzņemšana ir goda un prestiža jautājums, vēl jo vairāk tādēļ, ka parāde tiek rīkota gadā, kad Latvijas armija atzīmē savu 100. gadadienu. Jēkabpils ar šo faktu ieies valsts vēsturē! Protams jāpiebilst, ka pasākuma nozīmīgums uzliek lielu atbildību un apjomīgu darbu, bet esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem viss izdosies.”

Gaidot nozīmīgo notikumu pilsētā, jau šobrīd tiek organizētas regulāras tikšanās, lai laicīgi sagatavotos parādes norisei, plānojot gan transporta, gan gājēju kustību pilsētas iedzīvotāju un viesu ērtībai. Plānots, ka militārajā parādē piedalīsies karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti, gaisa spēka pārstāvji, ugunsdzēsēji un jaunsargi. Pasākumi iecerēti visas dienas garumā, tos noslēdzot ar Latvijas Valsts neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītu vakara koncertu Vecpilsētas laukumā. Galvenā parādes norises vieta būs Rīgas iela. Parādes sākums plānots ar militārās tehnikas ekipējumu un aprīkojumu paraugdemonstrējumiem Rīgas ielā un Krustpils saliņā. Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies Naci­o­nālo bruņoto spēku orķestris, savukārt Daugavas akvatorijā plānoti gaisa spēku paraugdemonstrējumi. Pēcpusdienā Jēkabpils Valsts ģim­nāzijas stadionā notiks draudzības futbola mačs starp jēkabpiliešu un NATO paplaši­nātās kaujas grupas ko­mandām. Dienas noslēgumā, saglabājot tradīciju, Vecpilsētas laukumā būs koncerts un šoreiz jēkabpiliešus un viesus priecēs grupa "Līvi".

4. maija pasākumu programma Jēkabpilī ŠEIT.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu