LNSO VASARNĪCA 2019. Bēthovena "Heroiskā", "Carion" un LNSO

LNSO VASARNĪCA 2019. Bēthovena "Heroiskā", "Carion" un LNSO — Latvija 100

Vieta Latgales vēstniecība „GORS” (Pils iela 4, Rēzekne)

LNSO VASARNĪCA 2019. Bēthovena "Heroiskā", "Carion" un LNSO — Latvija 100

Datums:24.08.2019

LNSO VASARNĪCA 2019. Bēthovena "Heroiskā", "Carion" un LNSO — Latvija 100

Laiks:19:00

Unikāls jaundarbs un klasisks simfonisks hits vienā vakarā.

Latvijas, Zviedrijas un Dānijas komponistu trio radījis skaņdarbu, kas veltīts atraktīvajam pūšaminstrumentu kvintetam "Carion" (Latvija/Dānija) un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim.

Latviju pārstāv viens no mūsu zemes izcilākajiem skaņražiem Andris Dzenītis, Zviedriju – jaudīgā Brita Bīstrema, Dāniju – vitālais Anderss Nordentofts. Katrs no viņiem komponē vienu daļu no trīsdaļīga jaundarba. Andris Dzenītis savu veikumu "Delta Returning" veltījis Baltijas ceļa 30. jubilejai.

Kvintets "Carion" Latvijas klausītājiem pazīstams kā skatuviski aktīvs ansamblis, kas visu spēlē no galvas un sniegumu papildina ar kustību partitūru. Notikuma režisors būs Dāvis Sīmanis, kurš vairākkārt veidojis skatuvisko tēlu LNSO koncertiem. Līdzdalību koncertizrādē apsolījis viens no progresīvāk un interesantāk domājošiem gaismu māksliniekiem Oskars Pauliņš.

Koncerta otrajā daļā – Ludviga van Bēthovena "Trešā simfonija", kas sākotnēji veltīta viņa dievinātajam vienaudzim Napoleonam Bonapartam. Bēthovena ģēnijs esot samanīja zināmas paralēles savā un slavenā valdnieka liktenī. Ir ticams, ka komponists pat esot vēlējies pārcelties uz dzīvi Parīzē, kur tobrīd koncentrējās viss Eiropas spēks. Taču, 1804. gada maijā uzzinot, ka Napoleons nolēmis kronēt sevi, Bēthovens bija tik ļoti vīlies, pat sašutis par elka vēlmi iekļūt tirānu rindās, ka trakās dusmās (tā stāsta komponista asistents Ferdinands Rīss) demonstratīvi saplēsa simfonijas titullapu, tādējādi atsaucot veltījumu. 

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu