Multimediāla metālopera "Kurbads. Ķēves dēls"

Multimediāla metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" — Latvija 100

Vieta Lucavsala, Rīga

Multimediāla metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" — Latvija 100

Datums:23.08.2019

Multimediāla metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" — Latvija 100

Laiks:22:00 — 00:00

Metāloperas stāsta pamatā ir latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija – šīs tēmas ir pasakas centrā un savu aktualitāti nav zaudējušas arī šodien. Metālopera ir pasakas 21. gadsimta interpretācija. Vienīgo izrādi tā piedzīvoja Limbažos 2017. gada vasarā un kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību. 23. augustā tā atdzims jaunā kvalitātē. Uzvedumā piedalās folkmetāla grupa „Skyforger”, mūsdienu dejas dejotāji.

Informācija apmeklētājiem

Satiksmes ierobežojumi Lucavsalā

Sabiedriskā transporta papildu reisi

Atjaunotais uzvedums “Kurbads. Ķēves dēls” skatītājus pārsteigs ar vairākiem būtiskiem papildinājumiem. Gaidāmi divu jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumi, papildus specefekti, gaisa deja, kā arī vairākas izmaiņas stāstā.

Režisore Inga Tropa:

“Kurbads sevī iemieso pašaizlīdzību, cīņu augstāku mērķu vārdā un izaugsmi. Tā vēstījums sakrīt ar mūsu varonību, kādu spējām parādīt Baltijas ceļā pirms 30 gadiem, stāvot sadevušies rokās. Man ir neizsakāms prieks, ka ir radusies iespēja uzvedumu atkārtot un es ceru, ka tas iedos skatītājiem to enerģiju un spēku, kas ļaus mums sajust, cik vienoti un stipri varam būt.”

Režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, mūzika - grupa "Skyforger", horeogrāfi Guntis Spridzāns, Liene Stepena, Liene Grava, kostīmu mākslinieks Kristians Aglonietis. Lomās: Teicēja – Zane Jančevska, Kurbads – Ģirts Bisenieks, Čūska Ragana – Liene Stepena. Dejotāji: Ivars Broničs, Gints Dancītis, Liene Grava, Jūlija Kobceva, Aldis Liepiņš, Artūrs Nīgalis, Rūta Pūce, Reinis Rešetins, Asnate Rikse, Maija Sukute.

Igaunijas grupas "Riffaricca" uzstāšanās plkst. 19:30 un Lietuvas grupas "Lietis Band" uzstāšanās plkst. 20:45.

Ieeja no plkst. 18:00! 

Ieeja bez maksas.

Plašāka informācija: facebook.com/KurbadsKevesDels

 

 

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu