Nākamās simtgades pirmais koncerts „Mīlestības vārdā. 18+”

Nākamās simtgades pirmais koncerts „Mīlestības vārdā. 18+” — Latvija 100

Vieta Laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīga)

Nākamās simtgades pirmais koncerts „Mīlestības vārdā. 18+” — Latvija 100

Datums:19.11.2018

Nākamās simtgades pirmais koncerts „Mīlestības vārdā. 18+” — Latvija 100

Laiks:18:30 — 20:00

Valsts brīvdienā, 19. novembrī, plkst. 18.30 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiks nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Koncerts, kuru veido Jānis Šipkēvics un Gatis Mūrnieks ar domubiedriem, ir mīlestības manifests nākotnei no Alises Jostes, Armanda Birkena, grupas “Cosmos”, Eduarda Jansona, Eremija Sējāna, Evijas Vēberes, grupas “Instrumenti”, Kārļa Josta, Loretes Mednes, Matīsa Čudara, Miķeļa Putniņa, Reiņa Sējāna, Renāra Kaupera, Robertas Kumsāres, Rūdolfa Dankfelda un citiem mūziķiem.

Ieeja bez maksas.

“Mīlestības vārdā. 18+” ir mūziķu veltījums vienaudžiem, izpildot 18 tautā iemīļotas dziesmas jaunā skanējumā – no “Turaidas Rozes” līdz “Pērkonam”, no “Jauna Mēness” līdz “Čikāgas piecīšiem”. Pēc koncerta radošās komandas domām, izvēlētais repertuārs ir jaudīgākais mīlas un degsmes apliecinājums, kura pamats radies 20. gs. 80. un 90. gados. Savukārt notikuma dramaturģiskais kodols būs astoņas mīlestības vēstules. Uz īpaši izstrādātas koka brīvdabas skatuves dziesmas un vēstules interpretēs mūziķi, kuri veidos Latvijas nākotnes skanējumu.

“Koncerta nosaukumā ir ietverts tā vēstījums. “18+” iezīmē mūsu cerību un mērķgrupu ar tiem cilvēkiem, kas šobrīd ir tuvu vai tikko ir sasnieguši pilngadību un ir gatavi uzņemties atbildību par Latvijas nākotni. Vienlaikus tas ir par 18. novembri kā zīmīgu datumu un turpināšanos, “pluss” zīmei padarot to nebeidzamu. Otra koncerta nosaukuma daļa “Mīlestības vārdā” ir atsauce uz slavenā psihoterapeita un seksologa Jāņa Zālīša grāmatu ar tādu pašu nosaukumu. Tā latviešiem savulaik atklāja jaunu orbītu un arī iespēju definēt mīlestības un intīmo attiecību jautājumus, kas līdz tam bija absolūts mīts. Ar šo koncertu mēs pie tā simboliski atgriežamies, uzskatāmi redzot, ka demogrāfija ir problēma, par kuru ir būtiski šobrīd runāt, un mēs to darām valodā, ko vislabāk saprotam – mūzikas valodā,” stāsta koncerta muzikālais vadītājs un līdzautors Jānis Šipkēvics.

“Viss koncerta saturs ir balstīts kaislības un mīlestības muzikālā tulkojumā, svinot cilvēka kā individualitātes un kā mīlošas būtnes ārkārtīgi lielo nozīmi tajā, lai tāda struktūra kā valsts spētu funkcionēt. Šis koncerts aicinās paskatīties droši viens otram acīs, atmest bailes būt atklātiem un justies droši šeit ar cilvēkiem, kuri mīl Tevi, kuri saprot Tevi, un sajust to, ka Latvija ir labākā vieta, kur dzīvot, radīt nākotni un pēcnācējus,” pārliecināts Jānis Šipkēvics.

Mīlestība kā brīvības – neatkarīgas valsts lielākās vērtības – izpausme ir koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” vadmotīvs.

Koncerta skatuve tiks veidota kā mājoklis, koka konstrukcija, uz kuras skatuves uzstāsies mūziķi kā bērzu koki – kā meijas telpā, kā mājas svētība, asociatīvi radot vidi, kurā justies kā mājās, būt mīlētam, brīvam un ļaujot ikvienam koncerta skatītājam piedzīvot visu, kas šajā mājā notiek – atkailināšanos, romantiku, ilgas un, protams, mīlestību.

Radošā komanda:

Jānis Šipkēvics, Gatis Mūrnieks – idejas autori
Jānis Šipkēvics – muzikālais vadītājs
Marts Pujāts – librets
Didzis Jaunzems – skatuves arhitektūra
Viktors Runtulis – režija
Oskars Pauliņš – gaisma
“MAREUNROL’S” – tērpi

Plašāka informācija: www.milestibasvarda.lv

Koncerts “Mīlestības vārdā. 18+” ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem, ko atbalsta Kultūras ministrija.

* Pasākumā notiks filmēšana un fotografēšana, šie materiāli var tikt ievietoti sociālajos tīklos un citās publiskās vietnēs. Ja pret to iebilstat, lūdzam informēt pirms pasākuma.

Novembrī ar plašu programmu Rīgā, visā Latvijā un pasaulē tiek svinēta Latvijas valsts simtgade. Ikviens aicināts doties uz svētku pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem www.LV100.lv/18novembris un www.riga.lv

 

 

// Pasākuma norise tiks fiksēta audio, audiovizuālā un fotogrāfiju veidā ar nolūku popularizēt Latvijas valsts simtgades programmas notikumus. Iegūtais materiāls neierobežotu laiku tiks saglabāts un publiskots iepriekš norādītajam nolūkam.
Pārzinis: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, K. Valdemāra iela 11a, Rīga, LV-1364, Tālr.: (+371) 67330200, E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .
Papildus informācija: https://www.km.gov.lv/lv/kontakti/personas-datu-apstrade 
Pasākumā plašsaziņas līdzekļi darbojas saskaņā ar to profesionālo darbību regulējošajiem likumiem un ir atzīstami par patstāvīgiem pārziņiem.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu