Neredzamā bibliotēka: Fon Bēru dzimtas bibliotēka Popes muižā

Neredzamā bibliotēka: Fon Bēru dzimtas bibliotēka Popes muižā — Latvija 100

Vieta Popes muiža, Ventspils novads

Neredzamā bibliotēka: Fon Bēru dzimtas bibliotēka Popes muižā — Latvija 100

Datums:22.03.2018

Neredzamā bibliotēka: Fon Bēru dzimtas bibliotēka Popes muižā — Latvija 100

Laiks:11:00

22. martā Popes muižā plkst. 11:00 pasākums “Vēstures vērtību atrašana un saglabāšana”. 

Pasākumu rīko biedrība “Popes muiža” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku Valsts simtgades projekta “Neredzamā bibliotēka” ietvaros. Atbalsta Popes pamatskola.

PROGRAMMĀ

11.00 Iepazīšanās ar Popes muižas vēsturisko apbūvi. Roberts Grinbergs – biedrības “Popes muiža” pārstāvis.

Anotācija: Ielūkosimies senākajā no Popes muižas celtnēm, 1635. gadā celtajā Medību pilī, apskatīsim biedrības “Popes muiža” aprūpēto, pēc arhitekta Teodora Zeilera veidoto Popes muižas Zirgu stalli, izstaigāsim Popes muižas kungu māju, kuru par savu sauc Popes skola.

11.30 Skrejošam lācim pa pēdām: biogrāfiski motīvi Popes muižas bibliotēkas stāstos

Kristīne  Zaļuma – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra pētniece

Anotācija: Kurzemē, fon Bēru dzimtas muižās, bijuši vairāki izcili bibliotēku krājumi. Viens no tādiem atradies Popes muižā. Tās īpašnieka Karla Johana Ulriha fon Bēra (1836–1909) laikā kungu mājā glabājās aptuveni 4000 sējumu liela dzimtas bibliotēka. Zināms, ka 20. gs. 70. gados tās lielākā daļa krājuma atradās Kopenhāgenā. Mūsdienās daži muižas grāmatu krājuma eksemplāri glabājas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Tartu Universitātes bibliotēkā. 

12.00 Sadarbība – novadpētniecības darba pamats

Marlēna Krasovska – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre, “Latvijas bibliotēku novadpētniecības darba vadlīniju” sastādītāja

Anotācija: Bibliotēkas visā pasaulē dinamiski attīstās kā novadpētniecības centri. 21. gadsimta vēsmas liek vētīt unikālos krājumus un atvērt pūralādes plašai pieejamībai. Mūsdienu novadpētniecības darba veiksmes atslēga ir sadarbība, partnerība un koordinācija. Tieši šie trīs pamatprincipi kā bibliotēku novadpētniecības darba priekšnoteikumi izvirzīti arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra sagatavotajās un 2017. gada nogalē iznākušajās “Latvijas bibliotēku novadpētniecības darba vadlīnijās”. 

12.30 Baronu fon Bēru dzimtas muižu atveidojums pasteļu gleznās

Irēna Lakše - bioloģijas skolotāja un Ugāles Mākslas studijas dalībniece

Anotācija: Mākslai esmu tikai garāmgājējs un sevi par mākslinieci neuzskatu, bet šī nodarbe aizrauj. Studijā pieteicos uz krāsu mācību psiholoģiskai relaksācijai. Ugāles pagasta mākslas studija katru vasaru organizē dažu dienu plenērus. Viens no plenēriem notika Popes muižā, bet cits Zlēku muižā. Plenēru laikā tapa skices, kuras pēcāk tapa par gleznām. Esmu iemīlējusi abas muižas, kaut gan pašreizējais stāvoklis tām ir ļoti atšķirīgs.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu