Pasākums Parīzes tūrisma uzņēmumu pārstāvjiem izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” norišu cikla ietvaros

Pasākums Parīzes tūrisma uzņēmumu pārstāvjiem izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” norišu cikla ietvaros — Latvija 100

Vieta Orsē muzejs (Parīze, Francija)

Pasākums Parīzes tūrisma uzņēmumu pārstāvjiem izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” norišu cikla ietvaros — Latvija 100

Datums:24.05.2018

Latvijas iedzīvotāji ir iemīļojuši apmeklēt Parīzi, Francijas laukus un baudīt vietējo vīnu, toties lielākajai daļai francūžu Vecrīgas noslēpumainās ieliņas un neaizvietojamais pilsētas jūgendstils vēl ir palicis neatklāts. Lai veicinātu sadarbību starp Franciju un Latviju, 2018. gada 24. maijā Orsē muzejā Parīzē Baltic Travel Group sadarbībā ar airBaltic un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē pasākumu Parīzes tūrisma uzņēmumu pārstāvjiem.

Šī pasākuma laiks nav izvēlēts nejauši, jo no 2018. gada 9. aprīļa līdz 15. jūlijam Orsē muzejā ir skatāma izstāde “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs”, kas ir vērienīgs visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojekts un viens no lielākajiem Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikumiem pasaulē. Izstādes ekspozīciju veido 167 darbi no Baltijas valstu 4 muzeju kolekcijām.

Orsē muzejā no 3. aprīļa līdz 29. maijam notiek festivāls „Musica Baltica”, kas ļauj iepazīt Baltijas valstu kultūru dažādās mākslinieciskās izteiksmes formās – mūzikā, literatūrā, kino, arī animācijas filmās, stāstot par triju Baltijas valstu pagātni un tagadni, pārtapšanu un cerībām, par to, kā ar savu daudzveidību tās veido Eiropas identitāti.

Savukārt pasākums, kurš organizēts Parīzes tūrisma nozares pārstāvjiem izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” pasākumu cikla ietvaros, iecerēts, lai Latvija, Lietuva un Igaunija spētu izveidot ciešāku tūrisma sadarbību ar mākslas lielvalsti Franciju.

Tūrisma nozares izaugsme Baltijai nozīmē jaunus apvāršņus un dažādu nozaru uzņēmumu izaugsmi, iespējams pat starptautiskā līmenī. Francijas tirgus ieinteresēšana būtu nozīmīgs mērķis katrai valstij. Baltic Travel Group vēlas parādīt Francijas pārstāvjiem, cik daudz Baltijas valstis spēj - no brīža, kad tās sākušas attīstīties līdz pat vērienīgām simtgades svinībām. Latvijas un visas Baltijas vēsture ir bijusi ļoti nozīmīga Eiropas attīstībā, tādēļ šī ir lieliska iespēja, lai individuāli izglītotu, kā arī parādītu ar ko mēs lepojamies un kādu ieguldījumu esam snieguši. Ir tik daudzas lietas ar ko mēs lepojamies tikai savas valsts robežās, bet par mūsu talantiem un sasniegumiem būtu jāstāsta arī pārējai pasaulei. Izstāde Orsē muzejā, festivāls un pasākums Parīzes tūrisma uzņēmumu pārstāvjiem ir vienreizēja iespēja un nozīmīgs solis, lai Latvijas vārds izskanētu Eiropas lielvalstīs un pasaulē.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu