Projekts “Brīvības garša vakar, šodien, rīt

Projekts “Brīvības garša vakar, šodien, rīt — Latvija 100

Vieta Valkas novads, Kārķu pagasts

Projekts “Brīvības garša vakar, šodien, rīt — Latvija 100

Datums:20.06.2017 — 31.12.2017

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, katrs domājam, kādu labu darbu mēs varētu veikt. Kārķēnieši aicināti iesaistīties biedrības “Ugunspuķe” projektā “Brīvības garša vakar, šodien, rīt”, kas šobrīd tiek realizēts ar valsts kultūrkapitāla fonda mērķa programmas Latvijai -100 atbalstu.

Projekta mērķis - stiprināt katra iedzīvotājā piederības sajūtu savai ģimenei, dzimtai, pagastam, novadam un Latvijai, iesaistot pēc iespējas vairāk visa vecuma pagasta iedzīvotājus, tajā skaitā tos, kuri dzīvo citviet, bet šo cilvēku saknes nāk no Kārķiem.

Šā projekta ietvaros mēs vēlamies ar mazpulcēnu un ikviena pagasta sabiedrības locekļa palīdzību, doties ekspedīcijās pa pagastu, kuru laikā digitāli pierakstīt atmiņu stāstījumus un apkopot dzimtu foto materiālus, tādējādi veicot mūsdienīgāku un padziļinātāku izpēti kā līdz šīm.

Lai darbu veiktu kvalitatīvi, kā viena no aktivitātēm ir profesionāla pētnieka, humanitāro zinātņu maģistra Mārtiņa Vespera piesaiste.

Visi interesenti, kas vēlas iesaistīties šajā projektā aicināti 21. jūlijā pulksten 10.00 Kārķu pagasta informācijas centrā, kur pie apaļā galda Mārtiņš Vesperis pastāstīs par to, kas jāņem vērā pētot dzimtas, senas fotogrāfijas, kā to pareizi darīt, kam visvairāk pievērst uzmanību. Pēc tam vairāku dienu garumā iecerēta ekspedīcija pa pagastu, kuras laikā centīsimies savākt pēc iespējas vairāk informāciju un foto materiālu, uz kuriem  balstīsies 100 –gades Kalendāra izveide, kurā būs projekta laikā iegūtās fotogrāfijas un kodolīga informācija ar interesantiem faktiem par Kārķu pagasta vēsturi, dzimtām un brīvības ceļu, ko gājuši  pagasta iedzīvotāji.

Projekta ietvaros tiek piesaistīti arī vairāki profesionāli fotogrāfi, kuri pamatojoties uz savākto foto materiālu, fotografēs sižetiski līdzīgas bildes, tikai mūsdienu apstākļos un piedaloties šā laika kārķēniešu dzimtām un ģimenēm. 

Projekta ietvaros plānots izgatavot kalendārus, ar domu – šīs kalendārs katrai pagasta dzimtai nebūs tikai lietošanai vienam gadam, bet kā vērtslieta, kā sudrabs un pērles, ko dāvāt mantojumā nākamajām paaudzēm, tādējādi nesot tālāk un stiprinot mīlestību pret savu dzimto vietu un valsti. Aicinu būt atsaucīgiem un uz kopīgu sadarbību.  Tikai stipras dzimtas un saliedēta sabiedrība var veidot stipru valsti.

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Sandra Pilskalne

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu