Sadraudzības pasākums “Daudz laimes valsts simtgadē latviešiem svešzemē” /Latvija – Sibīrija – Latvija/

Sadraudzības pasākums “Daudz laimes valsts simtgadē latviešiem svešzemē” /Latvija – Sibīrija – Latvija/ — Latvija 100

Vieta Krievija

Sadraudzības pasākums “Daudz laimes valsts simtgadē latviešiem svešzemē” /Latvija – Sibīrija – Latvija/ — Latvija 100

Datums:27.04.2018 — 05.02.2018

2018. gads ir nozīmīgs gads ikvienam Latvijas iedzīvotājam, jo novembrī sumināsim mūsu valsts simtgadi. Arī Rīgas 45. vidusskolas skolēni un pedagogi sadarbībā ar Rīgas Domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, kā arī Rīgas Tūrisma Attīstības biroju, vēlas dot savu ieguldījumu svētku veidošanā, tādēļ esam iecerējuši doties vērienīgā koncertbraucienā uz Krieviju, Sibīriju – Krasnojarskas apgabalu, sniedzot vairākus koncertuzvedumus vietējiem iedzīvotājiem – skolēniem un, jo īpaši – vietējiem latviešiem, mūsu sadraudzības pilsētās – Krasnojarskā, Abanā un Kanskā.

Esam nodibinājuši kontaktus ar Mākslas centru Nr.3 Krasnojarskā, kas ir kļuvuši par mūsu sadarbības partneriem koncertu organizēšanā gan Krasnojarskas pilsētas kultūras namā, gan arī vietējās skolās.

Sadarbībā ar Krasnojarskas latviešu biedrību “Dzintars”, 28. - 29. aprīlī norisināsies latviešu dienas Krasnojarskā, kuru ietvaros sniegsim koncertus un darbosimies meistarklasēs, kā arī radošajās darbnīcās, atspoguļojot latviešu kultūru, kā arī suminot valsts Dzimšanas dienu!

Ar īpašu koncertprogrammu Krasnojarskas apgabala Abanas rajonā Ezeru sādžā nometinājuma vietā "Ozerlag" plānojam piedalīties piemiņas plāksnes atklāšanā “Izsūtītajiem Sibīrijas bērniem no 1941. līdz 1949. gadam.

Brauciens plānots 2018. gadā, no 27. aprīļa līdz 4. maijam.

Ņemot vērā, ka esam skola ar mūzikas virzienu, kā arī bagātu interešu izglītību, esam ieplānojuši sniegt vairākus koncertus šajā apgabalā, iepazīstinot vietējos iedzīvotājus ar mūsu skolēnu un skolotāju sagatavotajiem priekšnesumiem par godu Latvijas valsts simtgadei gan dejas, gan mūzikas mākslā.

Koncertbraucienā plānojam, ka piedalīsies Rīgas 45. vidusskolas tautas deju kolektīva "Čiekurs" 2 grupas (5. - 7. klašu, kā arī jauniešu grupa) 32 dejotāju sastāvā, kā arī 10. - 12. klašu koris, 30 skolēnu sastāvā, kuri paralēli korim muzicē arī mazajās mūzikas grupās, kā arī 14 pavadošie skolotāji, kuri arī aktīvi ir iesaistīti koncertprogrammā, tādā veidā nodrošinot kvalitatīvu, dažādu koncertprogrammu. Kopā esam 76 dalībnieki.

Sagaidāms, ka pasākuma dalībnieki, gan mūsu skolas skolēni un skolotāji, gan Sibīrijā sastopamo latviešu ģimenes, kā arī vietējie iedzīvotāji saņems neatsveramu abpusēju ieguvumu, gan jauniegūtajā pieredzē, gan vēstures liecību izpratnē, kā arī atstājot neizmērojamu ieguldījumu vietējo latviešu kultūras mantojuma saglabāšanā.

Uzskatām, ka tā būtu brīnišķīga dāvana valsts simtgadē arī tiem iedzīvotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ atrodas svešā zemē. Savukārt, mūsu skolas skolēniem tā būtu vienreizēja iespēja tiešā veidā kļūt par Latvijas simtgades svētku veidotājiem.

Rada un dara: Rīgas 45. vidusskola

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu