Sarunu cikla „Stāsta otra puse“ maija saruna “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana”

Sarunu cikla „Stāsta otra puse“ maija saruna “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana” — Latvija 100

Vieta Latvijas valsts simtgades informācijas centrs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā)

Sarunu cikla „Stāsta otra puse“ maija saruna “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana” — Latvija 100

Datums:15.05.2019

Sarunu cikla „Stāsta otra puse“ maija saruna “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana” — Latvija 100

Laiks:18:00

15. maijā plkst. 18.00 LNB Draugu telpā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība aicina uz sarunu cikla „Stāsta otra puse“ maija sarunu “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana”. Tā veltīta trimdas literatūrai.

Sarunas viesi būs trimdas latviete, valodniece un dzejniece Lalita Muižniece,  trimdas latvietis, filologs, rakstnieks un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs, literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe. Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

„Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana“ būs par trimdas lappusi latviešu literatūrā, meklējot atbildes uz jautājumiem: kas veicināja nepieciešamību rakstīt svešumā, kāda ir trimdas literatūras loma valodas, identitātes, atmiņas un latvietības saglabāšanā, kam rakstīja trimdas rakstnieks, kā caur literatūru izpaužas tautas vēsture.

Ciklā „Stāsta otra puse“ sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas  LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta „otru pusi“.

Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā, informācija par tām ir pieejama mājas lapā www.gaisma.lv, LNB Atbalsta biedrība Facebook kontā un LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents. Lai elektroniski saņemtu informāciju par turpmākajām “Stāsta otra puses” sarunu tēmām un norises laikiem, aicinām pieteikties Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

LNB Draugu telpa atrodas LNB 1. stāvā. To 2017. gadā izveidoja un atklāja LNB Atbalsta biedrība kā vietu suvenīriem, grāmatām, notikumiem, kā telpu, kur pulcēties un tikties bibliotēkas draugiem. 

 

Informāciju sagatavojusi:
Sanita Kitajeva, LNB Atbalsta biedrība, 29355624, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu