Sarunu cikla "Stāsta otra puse" noslēdzošā saruna "Klusie līdzgaitniekiem"

Sarunu cikla "Stāsta otra puse" noslēdzošā saruna "Klusie līdzgaitniekiem" — Latvija 100

Vieta LNB Draugu telpa (Mūkusalas iela 3, Rīga)

Sarunu cikla "Stāsta otra puse" noslēdzošā saruna "Klusie līdzgaitniekiem" — Latvija 100

Datums:17.12.2019

Sarunu cikla "Stāsta otra puse" noslēdzošā saruna "Klusie līdzgaitniekiem" — Latvija 100

Laiks:17:00

17. decembrī plkst. 17.00 LNB Draugu telpā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība aicina uz sarunu cikla "Stāsta otra puse" decembra jeb noslēdzošo sarunu "Klusie līdzgaitniekiem". Tā veltīta rakstnieku dzīvesbiedriem un ģimenes locekļiem.

Sarunu vadīs LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone un atklās savu vecāku Eleonoras un Pētera Pētersonu dzīvesstāstu, kur līdzgaitnieka loma un atbalsts izcilas, liela mēroga kultūras personības dzīvē bijis nenovērtējams. Sarunas viesi būs Ausma Kantāne, Indra Rubene un Sarmīte Neibarte. Aktrise un dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīvesbiedre Ausma Kantāne runās par divu radošu personību savstarpējām attiecībām, kur katrs spēj realizēt savu talantu un sekot savam aicinājumam. Indras Rubenes stāsts būs par diviem viņas ģimenes locekļiem – dzīvesbiedru, mākslinieku Aivaru Vilipsonu un māsu, rakstnieci Noru Ikstenu, kuriem kopīgi tapuši literāri mākslinieciski projekti. Kā Indra izjūt sevi kā līdzgaitnieci un atbalstu saviem ģimenes locekļiem? Savukārt Sarmīte Neibarte dalīsies atmiņās par vīru, dzejnieku Aivaru Neibartu, kura piemiņu un literāro mantojumu viņa turpina uzturēt dzīvu – nesen iznākusi Sarmītes sastādītā dzejniekam veltītā grāmata "Zum, zum, dzejniek! Aivars Neibarts".

Ciklā "Stāsta otra puse" sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas  LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta "otru pusi". Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents.

Sarunu ciklu "Stāsta otra puse" atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu