Sarunu cikls “Stāsta otra puse”. "Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā"

Sarunu cikls “Stāsta otra puse”. "Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpa (Mūkusalas iela 3 (1. stāvs), Rīga)

Sarunu cikls “Stāsta otra puse”. "Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā" — Latvija 100

Datums:27.02.2019

Sarunu cikls “Stāsta otra puse”. "Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā" — Latvija 100

Laiks:17:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība LNB Draugu telpā aizsāk sarunu ciklu „Stāsta otra puse“, uz kuru aicināts ikviens interesents.

Ciklā „Stāsta otra puse“ sarunas būs par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas  LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību.

Pirmā saruna "Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā" notiks 27. februārī plkst. 17.00. 

Tā būs veltīta Latvijas nacionālo partizānu kustības jeb mežabrāļu un mežamāsu atspoguļojumu latviešu literatūrā. Sarunā piedalīsies Vilis Seleckis, Sanita Reinsone un Māris Rungulis - grāmatu autori, kuri savos literārajos darbos iekļāvuši šo Latvijas vēstures posmu - partizānu karu pret Padomju Savienību. Uz pasākumu aicināts arī vēsturnieks un Rubeņu fonda vadītājs Andrejs Ķeizars - kādreizējais LNB direktors, kurš Kurzemes pusē izveidojis divus pretošanās kustības muzejus un partizānu bunkurus. Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

Partizānu kara tēma ir stāsts ne tikai par emocionālu un nedrošu laika posmu Latvijas vēsturē, tas liek uzdot arī virkni mūsdienās aktuālu eksistenciālu un psiholoģisku jautājumu par ideāliem, lēmumu pieņemšanu, personības neviennozīmīgo lomu vēsturē, šaubām un apjukumu, par patriotisma un varonības cenu, par gatavību mainīt savu pārliecību un „paturēt tiesības rīt domāt citādāk“.

Sarunā klātesošajiem būs iespēja dzirdēt, kā mežabrāļu un mežamāsu tēma atspoguļota literārajos darbos, apspriest partizānu kara atstātās pēdas Latvijas vēsturē, diskutēt, kā šīs liecības nododamas tālāk jaunajai paaudzei, vai un kādas jēgpilnas atziņas un mācības nākamībai tās var sniegt.

Sarunu cikla „Stāsta otra puse“ tikšanās notiks reizi mēnesī LNB Draugu telpā, informācija par tām būs pieejama mājas lapā www.gaisma.lv, LNB Atbalsta biedrība Facebook kontā un LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents. Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām iepriekš pieteikties, rakstot uz adresi Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Diskusijās un sarunās tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kas ir mūsu tautas „bagāža“ un kas esam mēs paši, kā uzņemam un izmantojam savai izaugsmei pagātni un vēstures notikumus, dzīves ievainojumus, literāros un mākslas darbus, līdzcilvēku dzīvesstāstus.

Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta „otru pusi“. Visas tēmas saistīsies ar LNB krājumu, kas glabā mūsu kopīgo vēsturi un tautas mantojumu, veido kolektīvo atmiņu, kā arī rada stāstu par šodienību, ko nodot nākamajām paaudzēm.

„Stāsta otra puse“ būs iespēja neformālā gaisotnē satikt radošas un iedvesmojošas personības Latvijā ar īpašiem dzīvesstāstiem, cilvēkus, kas piedzīvojuši īpašus vēsturiskus notikumus vai izmantojuši tos par iedvesmu un bāzi radošu un literāru darbu radīšanai.

LNB Draugu telpa atrodas LNB 1. stāvā. To 2016. gadā izveidoja un atklāja LNB Atbalsta biedrība kā vietu suvenīriem, grāmatām, notikumiem, kā telpu, kur pulcēties un tikties bibliotēkas draugiem.

Lai elektroniski saņemtu informāciju par turpmākajām “Stāsta otra puses” sarunu tēmām un norises laikiem, aicinām pieteikties Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

 

Informāciju sagatavojusi:

Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
29355624, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu