Saulrieta koncerts "Saule. Pērkons. Daugava" Baltijas ceļa 30. gadadienai

Saulrieta koncerts "Saule. Pērkons. Daugava" Baltijas ceļa 30. gadadienai — Latvija 100

Vieta Likteņdārzs, Kokneses novads

Saulrieta koncerts "Saule. Pērkons. Daugava" Baltijas ceļa 30. gadadienai — Latvija 100

Datums:24.08.2019

Saulrieta koncerts "Saule. Pērkons. Daugava" Baltijas ceļa 30. gadadienai — Latvija 100

Laiks:18:00

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma - Baltijas ceļa 30. gadadienu, 24. augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts "Saule. Pērkons. Daugava". Svētku koncertā izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas.

"Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi - būt brīviem. Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas - latvieši, lietuvieši un igauņi ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava - Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai," skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne- Zālīte.

Režisore stāsta, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā. Arhiteks un scenogrāfs Didzis Jaunzems projektējot brīvdabas skatuvi radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem skatu, kad saslēdzas dabas skaistums, dziesmu, mūzikas, deju skaistums svētku īpašā gaisotnē, kad gaisā virmo prieks, lepnums un mīlestība uz Latviju!

Svētku koncertā "Saule, Pērkons, Daugava" piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, koris "Gaudeamus", dziedātāji Ieva Akurātere, Lorija Vuda un citu. Mārtiņš Brauns speciāli šim koncertam gatavo kādu pārsteigumu - jaunu skaņdarbu. Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daņiļevičs jau strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss. 

Koncerta tapšanu atbalsta Kokneses novada dome, kā arī Kokneses kultūras cilvēki, dziedātāji dejotāji līdzēs koncerta dalībniekiem un viesiem svētku vainagā ievīt skaistākos ziedus.

BIĻETES

Rada un dara: Biedrība LATVIJAI

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu